Zavrieť

Porady

Prečo vznikne nedoplatok na dani?

Zdravím vznikol mi nedoplatok na dani pri vykonaní ročného zúčtovania viete mi poradiť prečo? Je to chyba mzdarky? Ďakujem
veronikasad vyplácali ste 13. a 14. plat ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    https://jaspis.sk/aktuality/rocne-zuctovanie-dane - časť
    Nedoplatok na dani

    Zamestnancovi môže vzniknúť nedoplatok na dani, ak preddavky na daň počas zdaňovacieho obdobia, ktoré mu zamestnávateľ zrážal boli nižšie ako vypočítaná daňová povinnosť v ročnom zúčtovaní dane za rok 2019.

    V prípade, ak daňový nedoplatok presahuje sumu 5 eur, zamestnávateľ zrazí zamestnancovi tento daňový nedoplatok zo mzdy najneskôr do konca roka 2020. Ak si zamestnanec uplatnil daňový bonus v ročnom zúčtovaní, zamestnávateľ daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania dane zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume nižšej ako 5 eur.

    Ak chce zamestnanec darovať 2% alebo 3 % dane, zamestnávateľ zrazí zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy, prípadne zníži sumu daňového bonusu na vyplatenie aj nedoplatok v sume nižšej alebo rovnej 5 eur najneskôr do 30. apríla 2020.
    treba si prejsť zamestnanca mesiac po mesiaci, skontrolovať či je všetko správne aj podľa tohto, ak niečo z toho platí
    https://www.podnikajte.sk/dan-z-prij...anie-dane-2019

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nedoplatok nadani vznikne - keď preddavkovo bolo zaplatené menej, ako malo byť! (to len môj laický názor)
    - veď ty si mzdárka - či?
    Môže to byť aj chyba - veď každý sa môže pomýliť. Ale môže to byť aj iné ... napr vplyv NČZD, alebo .... progresívna daň ... však si vieš skontrolovať

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    pýtaš sa, či je to tvoja chyba? narážam na tvoj nick...

    prečo by to mala byť chyba mzdárky. je x dôvodov, prečo to tak môže byť. napr. ročný príjem nad určitú hranicu je zdaňovaný vyššou sadzbou. a to sa zistí až po ukončení roka. napr. preto môže vzniknúť nedoplatok... aj celkom vysoký.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Nedoplatok na dani môže vzniknúť aj v prípade, ak zamestnanec počas roka mal aj iný príjem a bez oznámenia si uplatnil NČZD aj z iného príjmu. ...Presne takýto prípad som mala aj ja.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Uz su tu odpovede, ale pridam aj ja, hoci neodbornik.
    V mojom pripade obycajne zaokruhlovanie. Minuly rok som mal nedoplatok 2 centy, tento rok 6 centov. Urcite nepodozrievam mzdarku z lajdactva.
    Autorka by mohla uviest kolko to bolo v jej pripade.

    Prečo vznikne nedoplatok na dani?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.