Zavrieť

Porady

preplatok a nedoplatok na dani - vysporiadanie

Želám pekný deň, prosím o rady z porady netuším ako mám postupovať, dostala som rozhodnutie daňového úradu, že preplatky ešte z rokov 1997-2001 preúčtovali na vysporiadanie nedoplatkov, ako to zaúčtovať.
Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bialica Pozri príspevok
    Želám pekný deň, prosím o rady z porady netuším ako mám postupovať, dostala som rozhodnutie daňového úradu, že preplatky ešte z rokov 1997-2001 preúčtovali na vysporiadanie nedoplatkov, ako to zaúčtovať.
    Vopred ďakujem za odpovede.
    Neuviedla si o aké preplatky a nedoplatky vlastne ide.

    bialica je offline (nepripojený) bialica

    bialica
    no nevedela som, čo presne treba uviesť, tak som čakala na nejakú reakciu, ide o preplatky dane z príjmov FO, dane z príjmov PO a cestná daň a preplatky boli využité na úhrady cestnej dane a úhradu dane z príjmov PO a FO

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bialica Pozri príspevok
    no nevedela som, čo presne treba uviesť, tak som čakala na nejakú reakciu, ide o preplatky dane z príjmov FO, dane z príjmov PO a cestná daň a preplatky boli využité na úhrady cestnej dane a úhradu dane z príjmov PO a FO
    No zdá sa mi to akosi popletené, preplatky aj nedoplatky zároveň?

    bialica je offline (nepripojený) bialica

    bialica
    no veru popletené to je, preplatky z rokov ako som uviedla a nedoplatky zo skoršieho dáta, ja som z toho magor, robím účtovníctvo tej firme asi dva roky, aj ked sa už nevykonáva žiadna činnosť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bialica Pozri príspevok
    no veru popletené to je, preplatky z rokov ako som uviedla a nedoplatky zo skoršieho dáta, ja som z toho magor, robím účtovníctvo tej firme asi dva roky, aj ked sa už nevykonáva žiadna činnosť
    Tak to potom musíš ísť pekne po rokoch. Napr. preplatok na dani zo ZČ vysporiadať s nedoplatkom na cestnej dani. 379/342 atď .....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bialica Pozri príspevok
    ak vznikol vtedy preplatok, mal by byť zaúčtovaný ako?
    Napr. daň zo mzdy za mesiac: 331/342 15000.- úhrada 342/ 221 18000.-, už je tam preplatok na účte 342 3000.-. Ak ten preplatok použiješ na úhradu nedoplatku cestnej dane, účtovanie bude takéto: 379/342 3000.-. Predpis cestnej dane mal byť 531/379, úhrada 379/221.

    bialica je offline (nepripojený) bialica

    bialica
    ešte raz k tejto téme, ako mám postupovať, ked preplatok z roku napr. 1998 nemám zaúčtovaný, hm? prosím pomoooc

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Tweety Pozri príspevok
    Napr. daň zo mzdy za mesiac: 331/342 15000.- úhrada 342/ 221 18000.-, už je tam preplatok na účte 342 3000.-. Ak ten preplatok použiješ na úhradu nedoplatku cestnej dane, účtovanie bude takéto: 379/342 3000.-. Predpis cestnej dane mal byť 531/379, úhrada 379/221.
    Aby to niekoho v budúcnosti nemýlilo. Podľa postupov účtovania má byť predpis cestnej dane dane z motorových vozidiel 531/345.

    § 52
    (11) Na účte 345 sa účtujú aj ďalšie dane, napríklad daň z motorových vozidiel, daň z nehnuteľností, daň z dedičstva, daň z darovania a daň z prevodu a prechodu nehnuteľností.
    Naposledy upravil azla : 18.03.09 at 18:44

    modralienka je offline (nepripojený) modralienka

    modralienka
    Ak platim preddavky na DMV, mam si ich uctovat na 345/221 a v decembri podla danoveho priznania vyrovnat 531/345?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    modralienka Pozri príspevok
    Ak platim preddavky na DMV, mam si ich uctovat na 345/221 a v decembri podla danoveho priznania vyrovnat 531/345?
    Predpis zaúčtuj 531/345, potom samotnú úhradu preddavkov 345/221.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.