Zavrieť

Porady

Povinná ročná prehliadka auta

Ahojte, prosím Vás, mám pred sebou doklad z povinnej ročnej prehliadky auta. Len sa chcem uistiť. Je nárok na odpočet DPH? Podľa mňa áno. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Či uplatňuje paušál alebo vedie knihu jázd je v tomto prípade bezpredmetné...pýtal sa na odpočet DPH pri ročnej prehliadke..... nakoľko auto má v majetku, má nárok na odpočet ....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrej13 nakoľko uplatňuje 80% PHM, mala by uplatňovať do nákladov iba 80% nákladov spojených s používaním auta, tj. aj servis atď. Ak tomu rozumiem správne, tak iba 80% zo servisu do nákladov a 80% uplatnená DPH. To je to, prečo som sa pýtal.
    Tweety Nie je to tak, ako píšeš.
    mondes Ani ja s tým nesúhlasím, túto tému sme už raz rozoberali.
    Andrej13 Zdravím, hádať sa nebudem, bolo to niekde na školení, a tiež som to čítal na poradca podnikateľa tuším, ale neviem to nájsť. Každopádne vraj tým deklarujeme, že používame auto aj na súkromné účely a tým pádom nemôžeme dať do daňovo uznaných nákladov 100% ostatných nákladov, ale ako vravím, hádať sa nebudem.
    Tweety pozri §19 DzP , to čo píšeš je ale iné, samozrejme, že ak používam len 80 % na služb. účely, potom všetky náklady tiež len v tej výške
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Z takto položenej otázky to nie je možné jednoznačne určiť. Je MV v majetku spoločnosti, živnostníka? Ak áno, a sú aj doklady od platiteľa, nárok na odpočet vzniká.
    mondes Jaj, jasné. Auto bolo kupované - nové, a hneď zaradené do podnikania. Tými dokladmi myslíš faktúru za nákup? Áno, bolo kupované na úver. Ďakujem.
    Tweety Doklad o obstaraní, faktúra alebo KZ.

    Andrej13 je offline (nepripojený) Andrej13

    Andrej13
    A mňa k tejto téme ešte napadla otázka, PHM uplatňujete 80% paušál, alebo vediete knihu jázd?
    mondes Uplatnujeme si 80% z celkových PHM:

    Povinná ročná prehliadka auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.