Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    no asi bolo teraz chladno, alebo si to nenaštartovala kvasnicami. Alebo oboje.
    Emka Roman Na kvasenie nepotrebuje nejakú veľkú teplotu - odhadujem, že aj 17,7 Celzia stačí , potom aj menej - veď obyčajne kvasí v pivnici (aby nezoctovatelo)

    ale je lepšie naštartuvať kvasnice vo vlažnej vode , tak okolo 25 stupňov a až potom ich dať do muštu

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Možno by bolo vhodné napísať celý recept. Vinári by sa vedeli lepšie vyjadriť.
    Robiť podľa internetu (podľa toho z akého webu), ale stačí aby vypadlo jedno číslo a je po námahe aj surovinách. Aj keď ti min. rok vyšiel.
    Svokra si privyrábala kedysi dávno receptami. Odpísala ho zo starej kuchárskej knihy a poslala do redakcie. 50 Kčs za recept. Veľmi ju nahnevalo, keď bol recept chybne prepísaný. Učila ma, že nikdy podľa periodík. A dnes net. Aj kolegyni sa podarilo, že mi spamäti nadiktovala všetko okrem jednej suroviny. Nemusí to byť časté, ale stane sa.
    Emka Roman Samnajsamlepšie recepty dávala mama :

    - 3 hrste múky

    - Múky (do rozšľahaných vajec ) koľko poberie

    Preco mi nezačalo kvasiť víno z čiernych ríbezlí? Robila som recept podľa internetu /aj minulý rok ten istý a bolo výborné víno/ a nezačalo kvasiť.Dá sa ešte niečo pridať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.