Zavrieť

Porady

Prehľad

žena
Dobrý večer,

chcela by som sa s Vami poradiť a zároveň upozorniť na jednu "zaujímavú vec". Dnes som bola zaniesť na DÚ Prehľad... za moju kamarátku, ktorej vypomáham posledné 2 mesiace s účtovnou a mzdovou agendou. Predtým jej to robila jedna známa. Ešte by som mala napísať, že pred mesiacom dostala kamoška výzvu z DÚ, že nemá odovzdané hlásenie za minulý rok. Medzitým ako sme ho vyplnili a zaniesli , volala pani z DÚ, že v počítači ho má, ale fyzicky nie, tak, že ho máme doniesť ešte raz, čo sme aj spravili. Keď som tam dnes bola, dozvedela som sa, že hlásenie je zaevidované až s tým neskorším dátumom (čiže pokuta) a že prehľady nie sú vôbec ani za minulý rok a ani za tento. Hneď sme volali mojej predchodkini a tá nám povedala, že to všetko odovzdala, ale bohužiaľ nechceli jej to potvrdiť, lebo DÚ to nepotvrdzuje. Tak teraz vôbec neviem, čo ideme robiť. Takže, keď pôjdete niečo zaniesť na DÚ, dajte si všetko potvrdiť, lebo sa Vám môže stať niečo podobné. Ak mi vie niekto poradiť, tak prosím poraďte.

Ďakujem moc moc moc.

Janka
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Máš pravdu , aj mne odmietli potvrdiť. Odvtedy im všetko posielam doporučene.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

DanielaSĽ
Máš pravdu , aj mne odmietli potvrdiť. Odvtedy im všetko posielam doporučene.
To nepotvrdenie je smutné.V KE by vám nielen prehľad potvrdili v každej podateľni na daň.úradoch . Často ma napadne, že na základe podacieho lístka vlastne nikomu nedokážem (ani DÚ, ani poisťovni...), čo som v obálke poslala.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

janina028
Hneď sme volali mojej predchodkini a tá nám povedala, že to všetko odovzdala, ale bohužiaľ nechceli jej to potvrdiť, lebo DÚ to nepotvrdzuje.
Janka
Tak toto počujem prvý raz. A ktorý daňový úrad to bol? Chodím po DÚ už pekných pár rokov. Kadečo som tam zažila, ale nikdy sa mi nestalo, že by mi odmietli potvrdiť, to čo odo mňa prevzali. A keby sa to stalo, tak im nič nenechám. Ja by som to v takom prípade poslala doručenkou do rúk príslušného vedúceho a ešte by som sa sťažovala. Úradníci, nie len na DÚ, aj inde už veľa krát postrácali agendu. Niekedy sa priznali čo sa im stalo, ale zažila som aj to, že poslali výzvu, kde sa vyhrážali pokutou a keď som príšla s potvrdenou kópiou, tak sa priznali a ospravedlnili a nakoniec pekne poprosili, aby som im vyrobila stratený dokument ešte raz. Samozrejme s pôvodným dátumom prevzatia. Žial ja ti neviem nič lepšie poradiť, jedine ísť za tou daňovníčkou, čo to mala v počítači a dohodnúť sa s ňou. Ak je slušná tak ti pomôže. Držím palce.
Naposledy upravil Katija : 19.10.05 at 19:07
0 0
janina028 janina028

janina028 je offline (nepripojený) janina028

žena
Katija
Tak toto počujem prvý raz. A ktorý daňový úrad to bol? Chodím po DÚ už pekných pár rokov. Kadečo som tam zažila, ale nikdy sa mi nestalo, že by mi odmietli potvrdiť, to čo odo mňa prevzali. A keby sa to stalo, tak im nič nenechám. Ja by som to v takom prípade poslala doručenkou do rúk príslušného vedúceho a ešte by som sa sťažovala. Úradníci, nie len na DÚ, aj inde už veľa krát postrácali agendu. Niekedy sa priznali čo sa im stalo, ale zažila som aj to, že poslali výzvu, kde sa vyhrážali pokutou a keď som príšla s potvdenou kópiou, tak sa priznali a ospravedlnili a nakoniec pekne poprosili, aby som im vyrobila sratený dokument ešte raz. Samozrejme s pôvodným dátumom prevzatia. Žial ja ti neviem nič lepšie poradiť, jedine ísť za tou daňovníčkou, čo to mala v počítači a dohodnúť sa s ňou. Ak je slušná tak ti pomôže. Držím palce.
Je to DÚ v Martine a zjavne nie jediný, podľa ďalších príspevkov. Určite za daňovníčkou pôjdem, nejako sa to predsa musí vyriešiť, teda dúfam. Ďakujem za radu.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

U nás bez problémov potvrdzujú...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Paula
To nepotvrdenie je smutné.V KE by vám nielen prehľad potvrdili v každej podateľni na daň.úradoch . Často ma napadne, že na základe podacieho lístka vlastne nikomu nedokážem (ani DÚ, ani poisťovni...), čo som v obálke poslala.
Tak ako píše Paula, v KE všetko potvrdzujú, samozrejme !
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Paula
To nepotvrdenie je smutné.V KE by vám nielen prehľad potvrdili v každej podateľni na daň.úradoch . Často ma napadne, že na základe podacieho lístka vlastne nikomu nedokážem (ani DÚ, ani poisťovni...), čo som v obálke poslala.
Pauli raz som osobne odniesla prehľad na DÚ , pravdaže s kópiou - vždy si ich robím - rovno na sekretariát a sama pani riaditeľka mi povedala , že toto(kópiu) sem nosiť nemusíte , my to nepotvrdzujeme , u nás sa nič nestratí.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
To kde tak robia !!!????
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Aj mne sa uz stalo ze stratili papier na DU, bolo to odhlasenie stareho auta, v liste sme ziadali o preuctovanie cestnej dane na nove auto, toto nam nastastie pisomne potvrdili, ale o 2 roky nam prisla pokuta za nezaplatenie cestnej dane na stare auto. Tak som tam bola a povedala im, ze je auto odhlasene, tak aka cestna dan, alebo nebodaj pokuta. Vyvalila na mna ociska, ze ona to auto odhlasene nema, tak som jej doniesta doklad, ktory poslali, ze vyhovuju ziadosti a dan prevedu na nove auto. Ani sa neospravedlinila, ze sa vyhrazala milionovou pokutou . Uzas tieto urady...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Paula
... Často ma napadne, že na základe podacieho lístka vlastne nikomu nedokážem (ani DÚ, ani poisťovni...), čo som v obálke poslala.
...tu sa dá spoľahnúť len na precíznu evidenciu došlej pošty /kde obzvlášť doporučená zásielka by mala byť zaevidovaná aj s podacím číslom a stručnou poznámkou o obsahu zásielky/ v príslušnej inštitúcii...
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Nám tiež na DU v Humennom prestali potvrdzovat, tazke odnasam osobne a nemam potvrdenie o tom, ze mi to prevzali... Jak toto citam, asi to zacnem posielat doporucene (((
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Velettka
Nám tiež na DU v Humennom prestali potvrdzovat, tazke odnasam osobne a nemam potvrdenie o tom, ze mi to prevzali... Jak toto citam, asi to zacnem posielat doporucene (((
Priznávam sa, že som šokovaná. To je zlý sen, čo tu píšete. Prečo ? Veď to je ich povinnosť. Neviem na čo iné by tak podateľne mali slúžiť. A to sa nikto z Vás, čo sa Vám to stalo, ešte nikde nesťažoval?
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

So všetkým súhlasím. Ja nosím nejaký ten rok doklady do inštitúcií v Bratislave a ešte sa mi nikde nestalo, že by mi automaticky nepotvrdili prevzatie. Veď je to ich povinnosť. Skúste si predstaviť, že by sme si my svoju prácu vykonávali len podľa nálady !!!
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ja to robím tam, že si v počitači napíšem potvrdenie o odovzdaní či už prehľadu alebo daňového priznania a na Du predložím na opečiatkovanie. Nemam s tym problem, vždy mi to opečiatkujú. Mam napísané čo podávam a dátum prevzatia DU na ich pečiatke + podpis.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Nosím prehľady na DÚ Košice 1 a vždy mi potvrdia kópiu. Dokonca sa mi stalo, že prvýkrát som kópiu nemala, tak mam pracovníčka DÚ upozornila, že potrebujem mať od nich potvrdenú kópiu. Takže v tomto tam problém nie je (narozdiel od toho, že tá istá pani mi povedala, že daň zo záv. činnosti za zamestnancov mám platiť štvrťročne pred podaním prehľadu ).
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Prvý raz čosi také počujem. U nás v ZH potvrdujú.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Aj mne dnes v PO bez problémov potvrdili. Čo už všetci na hlavu popodali?
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

4326
Ja to robím tam, že si v počitači napíšem potvrdenie o odovzdaní či už prehľadu alebo daňového priznania a na Du predložím na opečiatkovanie. Nemam s tym problem, vždy mi to opečiatkujú. Mam napísané čo podávam a dátum prevzatia DU na ich pečiatke + podpis.
suhlasim, istý čas som pracovala v tejto neoblubenej institucii a pri odovzdavaní tlaciv sme mohli potvrdzovat iba sprievodné listy, kopie v ziadnom pripade.....a vzhladom k tomu, ze viem ako to tam chodi,by som tam tlačivo bez potvrdenia o prevzati nikdy nenechala...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tamara nerobila si ty u nás? Tak čo tu čítam všade bez problémov potvrdia kópie , ale u nás kópiu nie , len taký sprievodný list....
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Aj ja spolu s podanou DPH nesiem sprievodný list, na ktorom mám napísané: DU...potvrzuje prijatie riadneho daňového priznania k DPH za firmu....obdobie...
Oddôvodnenie nepotvrdenia kópie je šalamúnske: na kópii nemusím mať údaje zhodné s originálom a ona nie je od toho, aby mi kontrolovala každú položku. Takže podľa nich by sme vlastne mohli vytvoriť rozdielne DPH a mohli by sme sa obhajovať tým, že sme im dali presne tú, čo máme od nich potvrdenú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať