Zavrieť

Porady

Obrázky v internetovom obchode

Zakladám si internetový obchod a chcem tam použiť obrázky nábytkov /reálna fotka a dalšie fotky budú z 3D modelovacieho SW z rôznych uhlov/.
Riešim to, že som si to namodeloval v SW, ktorý mám v študentskej verzii. Môžem tieto fotky, ktoré som vytvoril v tomto SW uverejniť v eshope?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nepises o aky SW sa jedna. Ale vacsinou je free verzia iba na domace,nekomercne pouzitie.
    Prestuduj si podmienky pouzivania autora, k danemu SW., s ktorymi si suhlasil pri instalacii
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Možno používa SketchUp.....má totiž i študentskú licenciu...
    mirco261 Presne tak, SketchUp...
    mirco261 Ide o to že ja nepredávam ten vytvorený obrazok, je to iba ilustračný obrázok niečoho, čo zákazníkovi dodám...
    misoft Neviem, či študentská licencia toto dovoľuje, ale tu sa už naráža na komerciu - ty budeš predávať tovar, ktorý presne vyzerá ako zobrazený model. Ak by si mal full licenciu SkretchUp-u - potom by to bolo kóšer... Záleží na lic. podmienkach programu. O vytvorenom modeli a jeho zobrazení som už napísal.....
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ vytvoríš digitálny model a z neho urobíš foto - model, ktorý si vytvoril, je tvojim dielom - teda i foto z neho sú tvoje, si autorom, máš na to autorské právo. Avšak foto skutočného nábytku (z iného zdroja) už podlieha autorskému zákonu.....

    Obrázky v internetovom obchode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.