Zavrieť

Porady

podnikanie v internetovom obchode cudzinca

Dobrý deň prajem,

chcela by som sa s Vami poradiť. Mám známeho v Čechách a chcel ´by začať podnikať v internetovom obchode u nás na Slovensku. V čechách už mu takýto obchod beží a chcel by vedieť, či sa u nás na Slovensku môže zaregistrovať ako živnostník, alebo si jednoducho môže založiť web stránku?
Čo všetko musí urobiť?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Ľ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rastikus je offline (nepripojený) rastikus

    rastikus
    preco sa chce registrovat na SR ako zivnostnik? Ja si mozem kludne kupit tovar z jeho eshopu bez toho aby mal na SR zivnost. Chce si tu otvorit sklad pre slovensky trh?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    V podstate mu nič nebráni predávať svoje veci aj na sk. Jediné, na čo musí dať pozor, je par.6 zákona o dph

    § 6

    (1) Ak zahraničná osoba dodáva tovar do tuzemska formou zásielkového predaja a celková hodnota bez dane takto dodaného tovaru dosiahne v kalendárnom roku 1 500 000 Sk, táto zahraničná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň Daňovému úradu Bratislava I, a to pred dodaním tovaru, dodaním ktorého dosiahne hodnotu 1 500 000 Sk.


    T.j. musí sledovať, za kolko sk na slovensko dodal a ak presiahne tuto hranicu, stáva sa platiteľom dph na slovensku.

    podnikanie v internetovom obchode cudzinca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.