Zavrieť

Porady

Daň z príjmu §5,6

Poradáci potrebujem súrne od Vás radu : mám SZČO, ktorá má živnosť od 01.10.2008 podávam DP typu B, do 01.10.2008 robila na základe pracovnej zmluvy čiže mám potvrdenie o príjme od zamestnávateľa ide mi o to, že účtovníčka jej manžela chce to dať do ročného zúčtovania pre manžela nakoľko takto robila každý rok . Poradíte mi podľa môjho názoru príjme z § 5 by mala dať ku sebe do DP alebo nemám pravdu prosím pomôžete mi . Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Monika C. Pozri príspevok
    Poradáci potrebujem súrne od Vás radu : mám SZČO, ktorá má živnosť od 01.10.2008 podávam DP typu B, do 01.10.2008 robila na základe pracovnej zmluvy čiže mám potvrdenie o príjme od zamestnávateľa ide mi o to, že účtovníčka jej manžela chce to dať do ročného zúčtovania pre manžela nakoľko takto robila každý rok . Poradíte mi podľa môjho názoru príjme z § 5 by mala dať ku sebe do DP alebo nemám pravdu prosím pomôžete mi . Ďakujem
    máš pravdu, podáva si DP typ B, kde zahrnie oba príjmy, aj v zmysle § 5 aj § 6.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monika C. Pozri príspevok
    Poradáci potrebujem súrne od Vás radu : mám SZČO, ktorá má živnosť od 01.10.2008 podávam DP typu B, do 01.10.2008 robila na základe pracovnej zmluvy čiže mám potvrdenie o príjme od zamestnávateľa ide mi o to, že účtovníčka jej manžela chce to dať do ročného zúčtovania pre manžela nakoľko takto robila každý rok . Poradíte mi podľa môjho názoru príjme z § 5 by mala dať ku sebe do DP alebo nemám pravdu prosím pomôžete mi . Ďakujem
    Nemôže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania, ak mu vznikla povinnosť podavať DP z titulu podnikania.

    Ale ak mu nevznikne povinnosť podať DP z titulu podnikania (nemal žiadne príjmy podľa §6 a nevykazuje ani stratu) tak stačí požiadať o RZD, a na DÚ iba oznámiť skutočnosť, že nevzniká povinnosť podávať DP.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Má aj príjem aj výdaj čiže - použijem to ja v DP ďakujem za odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.