Zavrieť

Porady

Žiadali ste niekto v USA ako slovenská s.r.o. o EIN (Employer Identification Number)?

Teda akési americké daňové číslo, niečo ako naše DIČ. Niektoré online obchody (s digitálnym "tovarom") z USA tvrdia, že to EIN číslo musím ako slovenská s.r.o. mať v USA pridelené. Inak, že ak ho nebudem mať pridelené budú mi strhávať 30% (nejaká americká daň) zo všetkých predajov, ktoré u nich zrealizujú kupci usídlený v USA. Teda ľudia, alebo firmy z USA, ktorí si prostredníctvam toho online obchodu nakúpia moje digitálne produkty.

Žiadali ste o to EIN číslo niekto? Čo všetko to obnáša?

A hlavne, vznikajú jeho vydaním nejaké povinnosti, napríklad, že by som potom musel ako firma podávať nejaké priznanie v USA, alebo nebodaj by som v USA musel ako slovenská s.r.o. viesť účtovníctvo, či niečo podobné. Lebo to naozaj nepotrebujem si takto komplikovať život.
(Neviem, pýtam sa ako to je.)

Alebo by mi tým, že by som mal v USA ako slovenská firma pridelené EIN číslo, nevznikli žiadne povinnosti?
Myslím nejaké účtovné povinnosti v USA, či niečo podobné.

Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
Naposledy upravil flector : 01.05.14 at 07:31 Dôvod: Malo sa jednať o EIN a nie TIN, ale otázka ostáva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Kvaka 16.10.14 11:30 odstránil(a) z Porady

    Žiadali ste niekto v USA ako slovenská s.r.o. o EIN (Employer Identification Number)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.