Zavrieť

Porady

ako vyplatit zisk z sro (bez upravy danoveho priznania?)

dobry den, som zamestnany na full time vo velkej firme a popri tom mam moju jednoosobovu sro len na male obchody. tohto roku bude firma mat zisk, ako si ten zisk viem vyplatit? som konatel a spolocnik. da sa ten zisk vyplatit aj tak aby som nemusel zasahovat do Danoveho Priznania ktore mi automaticky vypracuvavaju v mojom dennom zamestnani? Ak ich totiz budem pytat ze si DP spracujem sam, nebude to velmi dobre. Nechcem aby vedeli ze mam sro. Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    výšku zisku za rok 2013 budeš vedieť až v roku 2014, vyplatiť si ho môžeš, ale samozrejme budeš musieť uhradiť ZP a daň z príjmu. Samozrejme potom Ti už zamestnávateľ nemôže robiť DP. Daň z príjmu PO platí s.r.o.
    Naposledy upravil Braňo : 01.11.13 at 12:44
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sana12 Podiel na zisku nie je predmetom dane z príjmov ak ide o osobu, ktorá sa podieľa na základnom imaní. Podiel na zisku vyplatený spoločníkovi obchodnej spoločnosti sa v daňovom priznaní tohto daňovníka už neuvádza, nakoľko sa vypláca ako zdanený, t.z. že postačí požiadať o vyhotovenie ročného zúčtovania dane svojho aktuálneho a jediného zamestnávateľa.
    Braňo http://www.podnikajte.sk/dane-a-ucto...oku-2013.xhtml
    avalik Braňo, a kde tam píšu o zdaneni dividend???
    marjankaj No keď sa zadávajú takéto otázky, tak ťažko uhádnuť, o čo zadávateľovi ide.
    Braňo mal na mysli DPPO za SRO. To mu samozrejme zamestnávateľ robiť nebude. Ten mu urobí iba DPFO zo závislej činnosti.
    A zdravotné odvody z dividend, tiež platí SRO.
    mr2 dakujem za odpoved no a ked tie peniaze tam necham? napriklad ze firma mala vsetky vydaje 500 euro a do firmy prislo 1500 euro tak zisk je 1500-500 cize 1000euro. kolko z tych 1000 euro mi tam potom ostane? 23percent z 1000 euro sa sro zdani alebo este nejaka dan? dakujem
    marjankaj Tých 1000 € si odlož. Budeš ich asi potrebovať na licenciu.
    Centrum Po zdanení hospodárskeho výsledku spoločnosti by Ti malo ostať 770 EUR ( ak nebudú žiadne iné položky upravujúce tento HV ). Táto suma bude predmetom rozdelenia zisku na VZ ( Rozhodnutím spoločníka ). Najskňr z nej treba riešiť povinný odvod do RF ( 5% = 38,50 EUR) a zbytok ( 731,50 EUR ) sa môžeš rozhodnúť vyplatiť spoločníkovi ( TEBE,), alebo ponechať v s.r.o. ako nerozdelený zisk. V období , keď si sumu vyplatíš reálne, bude táto aj predmetom odvodu ZP ( podľa platných pravidiel zákona o ZP ).
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Obchodný register nie je tajný, tak to, či máš - nemáš s.r.o. sa dá zistiť veľmi jednoducho. DP si môžeš robiť sám z veľmi veľa iných dôvodov. V s.r.o. si vyplatíš čistý zisk po zdanení a počítaj s doplatkom pri ročnom zúčtovaní ZP.
    Braňo pri celoročnom príjme 1500 EUR je zbytočné uvažovať o s.r.o., aktuálne to už nemá význam.

    ako vyplatit zisk z sro (bez upravy danoveho priznania?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.