Zavrieť

Porady

"Bielenie" spoločného účtu počas manželstva...

Z času ked sme ešte neboli rozvedení, som sa bohužial až teraz dostala k výpisom účtu z banky a zistila som že bývalý manžel bez mojho vedomia robil pravidelne mesačne aj viackrat výbery z účtu...a z výpisov je zrejme že mal aj nejakú pôžičku z banky podla toho čo je uvedené v tých výpisoch o istinách a úrokoch...Už sme teraz napokon rozvedení.
Neviem ako by som mohla napadnúť jeho počínanie? ked v minulosti robil poza moj chrbat rozne tranzakcie, asi neuspejem s ničim, lebo účet bol na jeho meno a moja výplata chodila na jeho účet a ako majitel účtu si mohol robiť čo uznal za vhodné aj ked v podstate realne okrádal mna aj deti..
Naposledy upravil Poola : 14.12.14 at 12:50 Dôvod: oprava názvu otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja by som nemíňala energiu ...aj ked verím,že ťa to srdí......

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Nuz podla mna je teraz uz neskoro sa starat, kde sa podeli peniaze. Ked si si to nevsimala vtedy, nuz tak si to nevsimaj ani teraz. Usetris cas, peniaze energiu a nervy. Pokladaj tie peniaze za skolne, ktore si za tuto skusenost zaplatila.
    buchač Tai, ja to poviem na rovinu.

    Za hlúposť sa platí !
    taiko nemusi to byt nutne hlupost, mozno to bola iba naivita, alebo mozno prilisna dobrota, ked zadavatelku ani nenapadlo, ze by ju mohol jej manzel tunelovat a pripravovat sa tak na rozvod.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V podstate: ak to bol spoločný účet (i keď písaný na jedno meno) - mohol bežné transakcie s účtom vykonávať i bez tvojho vedomia. Takže napadnúť môžeš, ale pochybujem, že dobre pochodíš. Tento účet totiž spadal pod BSM.
    Poola mám problémy aj s vysporiadaním BSM, tvrdí že nemá ani fuka, že neni aké financie deliť..pritom tie zmiznuté sumy stoja za to za tie roky, neuveritelné! Nie je možné vypátrať kde to skončilo? však v banke môže mať iný účet a veľakrát robil transfer aj cez IB.
    misoft Ak to budete robiť (vysporiadanie BSM) dohodou, malo by sa zohľadniť všetko a spísať, čo komu bude patriť.
    Pokiaľ by to šlo cez súd, tak by si mohla poukázať na nezrovnalosti v účte (teda čerpanie prostriedkov na neznámy účel) i to, že ti zatajoval tieto "presuny" peňažných prostriedkov. Potom by sa on mohol dostať do stavu, že by mohol byť obvinený z nezákonného sa obohatenia. A výpisy? Aj pokiaľ je to cez IB - existujú od toho predsa záznamy v pohybe na účte, prípadne banka vydá i presný výpis kedy, kde, komu a koľko šlo.

    "Bielenie" spoločného účtu počas manželstva...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.