Zavrieť

Porady

Ceny bytov v roku 1997 v BA

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci nahodou neviete niekto (resp. poradit, kde by sa to dalo najst), ake boli ceny 3 izb. bytov v roku 1997 v BA Ruzinov.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no záleží od toho načo to potrebujete... ale spravidla info, len tak z inzerátu, alebo nejakej webovej stránky je nanič ono ak to potrebujete na dedičské konanie alebo niečo podobné ako zápočet daru... tak najideálnejšie je aby k danému dňu určil cenu znalec z odboru stavebníctva... a bude to presne, a protistrana sa nemôže vyhovárať, že to bola cena novostavby alebo nelukratívnej nehnuteľnosti...

    Saskia77 je offline (nepripojený) Saskia77

    Saskia77
    Dakujem.
    Staci mi orientacne, len ked prepocitam tu tabulku z plusky, vychadza to nejak malo..... Neviem ci to boli naozaj trhove realne ceny...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    tak môže byť, že byty v BA Ružinov resp. širšie centrum boli v cenách okolo 900 000 resp. okolo milióna korún... treba si uvedomiť aj to, že aká bola priemerná mzda v tej dobe... milión SK bol asi rovnako nedostupný ako dnešných 100 000 € na trojizbový byt... ono treba aj vziať do úvahy lokalitu kde sa ten byt nachádza... iná cena by bola asi pri štrkovci, a iná niekde na konci ružinova... a treba si uvedomiť aj to, že ružinov je v podstate jedno z najstarších sídlisk v BA...

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Nech to potrebujes na cokolvek, pre zuctovanie ku dnesnemu dnu nezabudni pouzit takzvany kurz pre ,, ČASOPENIAZ,, . Hodnota niecoho bola z tohoto pohladu ina ako je dnes a niecoho uplne rovnaka
    Rok 1993 cena 3 izb bytu ( druzstevny a uvedena cena bola ako odstupne ) BA Ruzinov 300 000.-SK, bruto mesacny prijem 3000.-SK teda cca 100 mesacnych platov. Rok 2004, cena podobneho bytu
    1 500 000.-SK ( byt uz v cistom OV, rovnakom dome a rovnaka uzitkova plocha ) , bruto mesacny prijem na rovnakej pozicii v sukronmej firme cca 15 000.-Sk teda 100 mesacnych platov...

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    Ja so v roku 1997 predavál 4 izb. byt 84 m2 + panelovú garáž k tomu za 4.200.000 SK...
    mal som kupcov ale nakoniec som ho nepredal, lebo domy boli strašne drahé.....a teraz sa taky predáva za 80.000 až 90.000 Eur v Pezinku.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ice dive Pozri príspevok
    no záleží od toho načo to potrebujete... ale spravidla info, len tak z inzerátu, alebo nejakej webovej stránky je nanič ono ak to potrebujete na dedičské konanie alebo niečo podobné ako zápočet daru... tak najideálnejšie je aby k danému dňu určil cenu znalec z odboru stavebníctva... a bude to presne, a protistrana sa nemôže vyhovárať, že to bola cena novostavby alebo nelukratívnej nehnuteľnosti...
    Saskia77 Pozri príspevok
    Dakujem.
    Staci mi orientacne, len ked prepocitam tu tabulku z plusky, vychadza to nejak malo..... Neviem ci to boli naozaj trhove realne ceny...
    ...ako vraví Ice ...znalec je znalec ....

    ...a reálne , či trhové ceny ???....toto nejak nejde dokopy ....

    Trhové sú predsa nereálne niekedy ...hlavne poniektorí majitelia majú / mali / budú mať príliš veľké oči ....
    Tie reálne sú totiž normálne , berúc v úvahu všetky okolnosti a nie iba obnos , ktorý má nabehnúť na účet...

    Ceny bytov v roku 1997 v BA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.