Zavrieť

Porady

zvýšenie ceny po novom roku

Prosím o radu. Včera som pozerala TV na JOJ a bolo povedané , že na základe Novely tresného zákoníka od účinosti od 20.12.2008 bude každé neopodstatnené zvýšenie považované za tresný čin so sadzbou minimálne 3roky.Pýtam sa ,vie mi niekto poradiť čo je považované za opodstatnené a neopodstatnené.Plánujeme- vychádza nám v januári stať sa plátcami DPH a tým plánujeme zvýšiť cenu našich služieb ,aby sme neboli v strate.Je to opodstatnené zvýšenie alebo nie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ale Zuzka, nemáte sa čoho báť- nikto nikdy Vám nedokáže, že ste dvihli ceny kvoli euru- neviem si ani predstaviť, ako to budú "kompetentné" orgány dokazovať!!! Však, to sa ani dokázať NEDÁ!!!

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Dokázať sa to dá, avšak zákon nedefinuje, čo je odpodstatnené a čo neopodstatnené. Zároveň nikde nie je definovaná primeraná miera zisku.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    podľa mňa ak ide o DPH tak nejde o zvýšenie ceny ale o platenie daní. Obchodník má cenu vždy rovnakú - a to bez DPH. DPH je daň ktorý platí zákazník.

    zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

    zuzka34
    Ďakujem všetkým. Už sa človek pomaly bojí aj niečo spraviť (aj nespraviť) aby som niečo nechtiac neporušila.Tá reportáž v TV ma poriadne vystrašila.

    zvýšenie ceny po novom roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.