Zavrieť

Porady

hlasenie a zrazkova dan

Dobry den,

mam problem s vyplneni Hlasenia za zamestnanca, za ktoreho som platila zrazkovu dan s prijmov, lebo do prehladov som zadavala sumu dane zrazenej v danom mesiac (napr. 100,- Sk zrazenej vo februari za januarovu vyplatu som v Prehlade uviedla v mesiaci 2).
No a teraz neviem ci do hlasenia mam dat sumu zrazenej dane z prijmov za rok 2007 (1-12) alebo vyplatezch prijmov v roku 2007 (12/06-11/07) - s tym potom suvisi aj to aky uvediem zaklad dane za cely rok?

este jedna otazocka: v januari som uhradila odvody do SP za SZCO-seba za obdobie 10-12/2007. viem ze to zauctujem do PD v roku 2008, ale chcem sa opytat, ci netreba upravit ZD za rok 2007 o sumu tychto odvodov , tak ako sa to robi v podvojnom uctovnictve, kedze sa tykali roku 2007?

za chotu dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KatyZV je offline (nepripojený) KatyZV

    KatyZV
    viem, ze je teraz vela roboty, ale poprosila by som Vas o pomoc pri vyplneni Hlasenia...

    tiez ma zaujimaju tie omeskane odvody, lebo by mi celkom pomohli znizeni ZD-ak to jasozrejme mozne

    este raz dakujem

    KatyZV je offline (nepripojený) KatyZV

    KatyZV
    hlasenie som uz zvladla, ale poprosila by som o odpoved na tie odvody - je nejaka moznost zapocitat ich k vydavkom roka 2007?

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    ahojte. ja by som tiež chcela poradiť zo zrážkovou daňou. Mne program zamestnanca, ktorý mal zrážkovú daň nedáva do časti V. hlásenia a teraz neviem či to tam má byť alebo nie. prosím poradte niekto.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    ahojte. ja by som tiež chcela poradiť zo zrážkovou daňou. Mne program zamestnanca, ktorý mal zrážkovú daň nedáva do časti V. hlásenia a teraz neviem či to tam má byť alebo nie. prosím poradte niekto.
    v časti V sa uvádzajú len zamestnanci s preddavkovou daňou

    hlasenie a zrazkova dan

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.