Zavrieť

Porady

Pracovný pomer na určitý čas

Ahojte,
mám otázku. V tom mesiaci máji budú už tri mesiace, kde pracujem, teda už sa mi skončí skúšobná doba. V pracovnej zmluve mám, že som prijatá, pokiaľ nepríde zamestnankyna, ktorá je na dlhodobej PNKe v chránenej dieľni. Ako som spomenula, že už sa mi končí skúšobná doba. Mám teda uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú, pokiaľ tá spomínaná zamestnankyňa nepríde.
Chcem sa spýtať, ako to bude, ked budem chcieť dať výpoved. Budem musieť čakať na výpovednú lehotu? Viem, že uvádzať dôvod nemusím ani po ukončení skúšobnej doby. Tá kolegyňa môže prísť tento mesiac, na další i o pol roka.
Moja otázka je len informatívna.
vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    esmeraldina Pozri príspevok
    Ahojte,
    mám otázku. V tom mesiaci máji budú už tri mesiace, kde pracujem, teda už sa mi skončí skúšobná doba. V pracovnej zmluve mám, že som prijatá, pokiaľ nepríde zamestnankyna, ktorá je na dlhodobej PNKe v chránenej dieľni. Ako som spomenula, že už sa mi končí skúšobná doba. Mám teda uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú, pokiaľ tá spomínaná zamestnankyňa nepríde.
    Chcem sa spýtať, ako to bude, ked budem chcieť dať výpoved. Budem musieť čakať na výpovednú lehotu? Viem, že uvádzať dôvod nemusím ani po ukončení skúšobnej doby. Tá kolegyňa môže prísť tento mesiac, na další i o pol roka.
    Moja otázka je len informatívna.
    vdaka.
    Prijatá si na dobu určitú, do návratu XY z PN-ky. Znamená, že dňom nástupu zamestnankyne, Tvoj PP končí.
    To, že si mala skúšobnú dobu - je v poriadku. Kedykoľvek v SD si mohla tak Ty, ako aj z-ľ skončiť PP.
    V prípade, že chceš ukončiť a so zamestnávateľom sa nedohodnete, musíš podať výpoveď, kde Ti plynie dvojmesačná VD.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    esmeraldina Pozri príspevok
    Ahojte,
    mám otázku. V tom mesiaci máji budú už tri mesiace, kde pracujem, teda už sa mi skončí skúšobná doba. V pracovnej zmluve mám, že som prijatá, pokiaľ nepríde zamestnankyna, ktorá je na dlhodobej PNKe v chránenej dieľni. Ako som spomenula, že už sa mi končí skúšobná doba. Mám teda uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú, pokiaľ tá spomínaná zamestnankyňa nepríde.
    Chcem sa spýtať, ako to bude, ked budem chcieť dať výpoved. Budem musieť čakať na výpovednú lehotu? Viem, že uvádzať dôvod nemusím ani po ukončení skúšobnej doby. Tá kolegyňa môže prísť tento mesiac, na další i o pol roka.
    Moja otázka je len informatívna.
    vdaka.
    Ak budeš chcieť dať výpoveď pred uplynutím doby, na ktorú si bola do PP prijatá, t.j. pred nástupom do PP danej zamestnankyne - bude Ti plynúť výpovedná doba.

    Pracovný pomer na určitý čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.