Zavrieť

Porady

Ako odstúpiť od kúpnej zmluvy zadanej cez internet pri nedodaní tovaru?

09.4.2014 som si objednala cez intenet.obchod obraz, ktorý mi mali doručiť domov na dobierku. Podľa histórie objednávok bol tento obraz odoslaný 17.4.2014, ale nikdy mi nič domov neprišlo. 12.5.2014 som im písala na email uvedený v obchodných podmienkach, že kde mohla nastať chyba a následne som im napísala aj cez kontaktný formulár na ich internetovej stránke, ale do dnešného dňa sa mi nikto neozval, ani obraz neprišiel. Rada by som odstúpila od zmluvy, ale neviem, ako presne by som to mala riešiť, nakoľko v obchodných podmienkach je spomínané len odstúpenie od kúpnej zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Najskôr pozri obchodné podmienky. Ak máš potvrdený termín a nebol dodržaný, zašli im e-mail s odstúpením od zmluvy s uvedením - porušenie obchodných podmienok z ich strany a nedodanie zaplateného tovaru. Žiadaj ihneď o zaslanie kúpnej ceny na účet ......... Upozorni ich, že zároveň ich postup oznamuješ SOI.

    Zároveň podaj podnet SOI - klamanie zákazníka, nedodanie zaplateného tovaru, prerušenie komunikácie, nereagovanie na podnety zákazníka.
    avalik tovar nezaplatila - objednala si dorucenie na dobierku
    misoft Ups - prehliadol som. Takže je to bezpredmetné. Ak by prišlo, nemusí prevziať.....
    Ja v takomto prípade by som už zásielku neprevzal.....

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nerob nic, maximalne tam skus zavolat, pravdepodobne ti tovar nevedeli dodat. Ale mohli aspon poslat email o zruseni objednavky.

    Pozri este ich obchodne podmienky aku tam maju dodaciu lehotu, pripadne daj link na stranku.
    nenaa Dodaciu lehotu tam nemajú. Je to http://obrazydoma.sk .

    Ako odstúpiť od kúpnej zmluvy zadanej cez internet pri nedodaní tovaru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.