Zavrieť

Porady

začiatočnik

pomaly sa trápim s Money a vždy keď nahodím pokl. doklad alebo fa a dám OK okamžite mi vyskočí tabulka s údajmi pre tlač. Neviete čo mám hlúpo zakliknuté ?
A ešte poprosím, kde možem vidieť text fa ? Ide mi o to, že ked si dám napr. knihu fa tak tam mám len popis,odberat. a pod. ale kde nájdem aby mi dalo text fa ?
Naposledy upravil eviketa : 03.07.05 at 15:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    muzicek je offline (nepripojený) muzicek

    muzicek
    Dobry den,

    nastavenie, nech po kazdom vytvoreni dokladu v MoneyS3 ponukalo/neponukalo okienko tlace, mozete nastavit v ceste Nastoje - Nastavenie - Pouzivatelska konfiguracia - a tu ku konkretnym dokaldom zvlast -taktiez i pre prijem, vydaj a pod.
    Co sa tyka druhej otazky, velmi som jej neporozumel o akych textoch mate zaujem. Maju sa vypisovat texty za cena, texty pred cenou alebo pod? Tieto zalezitosti by sa dali upravit v editore formularov v MoneyS3, pokial tieto funkcie sa v nich nachadzaju. Treba si pozriet editor formularov.

    Pekny den prajem.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    srdečne ďakujem. Ja účtujem v inom SW a tento sa učím kôli klientovi, ktorý ho má. No a v mojom SW keď mám napr. vystavené fa tak mám v riadku text za čo to je. Tu som išla podľa manuálu a tam píšu že do popisu dať "odoslaná fa". No a ja si myslím, že by som do popisu dala text napr. mobil aby mi to dalo za čo to je. Aby som to nemusela vyklikávať, ale mala priamo na obrazovke

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Evka, skúsim Ti pomocť, choď po krokoch:
    Fakturácia - potvrď OK
    Vystavené faktúry - potvrď OK
    Pridať - OK
    Hore v hlavičke novej fa máš texty - potvrď OK
    Ukáže sa Ti Fa alebo dod. list a tam máš pred cenami text a za cenami, dole napr. napíšeš že nie si platca DPH, alebo že účtuješ nejaký úrok pri nedodržaní splatnosti fa ap.
    Potom dáš OK a vrátiš sa späť na faktúru. Všimni si dole pridať a klikni na to a uvidíš že tam môžeš priamo zadať druh zo skladu alebo ak potrebuješ daný tovar alebo službu dať po strediskách ap. rozpíšeš si podľa potrieb, dáš OK a tým ju máš vytvorenú. Potom pôjdeš do Tlače a tam máš možnosť si ju vytlačiť alebo v náhľade pozrieť či je OK a ak sa Ti nepozdáva tak si ju ešte oprav. Dúfam, že som Ti trošku pomohla.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Jarka ďakujem, pomohlo. Ak možte niekto ešte mi heplnite. Pri vystav.príkazu k uhrade sa dostanem aj na fa ktoré chcem dať uhradiť, ale do toho príkazu musím doplniť ručne čísla účtov ? Ja to mám prázdne, hoci mám zapísané čísla účtov aj vo faktúrach aj v mojich nastavenia.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ak máš v adresári pri jednotlivých odberateľoch zadané aj čísla ich bankových účtov, a pri zadávaní údajov do faktúr vyberáš adresu z adresára, tak by sa Ti aj do príkazu k úhrade malo zobraziť číslo účtu partnera.

    muzicek je offline (nepripojený) muzicek

    muzicek
    Hm, takze to nebola kniha faktur, ale ciste faktury. Pokial chcete, aby na doklade faktury boli vytlacene nazvy za polozky, je ich potrebne zadavat ako:
    Pridat - NOVA resp. zo skladu, dod.listov a pod. Pokial zadate iba do tabulky vo fakture, zaklad, dph - MoneyS3 vytlaci ciste fakturu tymito polozkami. Preto je vyhodnejsie pridavat ako novu polozku a v jej popise definovat text, resp. vyuzit skladove karty typu sluzby -kt. nemaju obstaravaciu cenu.

    Co sa tyka uhrad, MoneyS3 zadava ucty okamzite. T.j. ste v ceste Banka -Prikazy k uhrade. Samozrejme treba si trojbodkou vybrat vas ucet, ale potom uz fakturky, zavazky vyberate tlacitkom Pridat a pokial na doklade sa nachadza adresat, kt. ma cislo uctu, tak cislo uctu sa automaticky vlozi.
    Nieco podobne funguje i opacne -pri hombankingu, kde MoneyS3 prideluje adresata podla jeho cisla uctu na doklad pri jeho zauctovani.

    P.S. V MoneyS3 nikdy nezapisujte hodnoty, pokial je umoznene si vybrat hodnotu s trojbodkou. Vzdy ju vyuzite.

    S pozdravom pekneho dna
    Marian

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Tak vám všetkým srdečne ďakujem. Preluskávam sa tak nejako a zatiaľ to s vašou pomocou ide. Ešte že vás mám ( a sa máme na porade)

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Ale ešte poprosím znalcov Money, neviem sa dopátrať ako dať vyhľadávať nejaké čiastky alebo adresy napr. vo fa. Príklad : mám prijaté fa a ja chcem nájsť napr. Orange aby som to mohla napr. skopírovať - ako na to (bože, neviem to zrozumiteľne napísať)

    size je offline (nepripojený) size

    size
    Máš dve možnosti,

    buď cez filter, t.j. taký lievik v hornej lište a tam si vybereš partnera a zobrazia sa ti len tie faktúry alebo si klikneš na hornú lištu :dodávateľa /taká slabo hnedá/ a prijaté faktúry sa ti zoradia podľa dodávteľov. Týmto spôsobom si môžeš triediť prijaté faktúry podľa sumy, podľa dátumu, podľa var.symbolu atď.

    a ešte jedna rada. Ak sa myškou postavíš na tú slabohnedú lištu a klikneš pravým tlačidlom na myške môžeš si sama vybrať aké chceš mať zobrazené stĺpce. Musíš sa s tým pohrať a uvidíš, že to zvládneš.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    No niektoré veci som zmákla, len ten filter mi moc nejde.Asi neviem ako správne na to. Ak možeš napíš mi postup ako pre reterdovanú. Dík

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    A ešte : dá sa spraviť niečo také, že napr. chcem všetky pohyby kde je 100 Sk. Teda : hľadaj sumu 100 ?

    size je offline (nepripojený) size

    size
    Samozrejme sa dá.

    Idem krok po kroku. Napriklad sme v prijatých faktúrach. Chceme si vybrať faktúry, ktoré nie sú uhradené. Klikneš na ten lievik /ak chvíľku na ňom postojíš myškou tak ti napíše: filter prijatých faktúr./ Teraz naň klikni a dá ti ponuku:
    - všechni filtry
    - nastavení aktuálniho filtru
    - ďalšie filtre
    Ty si daj nastavenie aktuálneho filtra. A mala by sa ti zobraziť ponuka, ktorý filter chceš zvoliť. Taká veľká tabuľka. Na boku máš biele štvorčeky a ten filter, ktorý chceš, tak ten označíš. Asi 4.od konca je podľa zostavajúcej úhrady a to si odfajkneš a napíšeš od 0,1 do 999999 a na pravo to biele okienko negácia znamená len to, či chceš tieto alebo všetky okrem týchto. To znamená, že ty ho neodfajkneš. Dáš OK a mali by sa ti zobraziť všetky neuhradené faktúry.
    Tento filter si môžeš aj uložiť. Ja ho mám ako neuhradené faktúry a to tak, že v ponuke si zvolíš:
    - ďalšie filtre a postup je presne taký istý, len si dáš nový a názov filtra: napri. neuhradené faktúry, postavíš sa naň a dáš použiť.
    V prípade ak si to spravila správne, pri následnom klinknutí na lievik by sa ti malo zobraziť ponuka:
    - všechni filtry
    - nastavenie aktuálneho filtra
    - neuhradené faktúry
    - ďalšie filtre

    Zatiaľ skús a ak ti to pôjde môžme ísť ďalej

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    tak ten filter akosi som zvládla. Teraz ma ešte zaujíma, ako presne dostanem vyhodnotenie zákazky k tlači - tlač -prehľadové zostavy ?
    A ešte ma napadlo : na začiatku som "čarovala" a podarilo sa mi mať v pen.denníku prázdne riadky. Nejdu mi zmazať ani ked som si stiahla súbor na mazanie. Do protokolu mi napísalo, že sú nezmazané. Dá sa s tým niečo ?
    Moc dík poraďák
    Naposledy upravil eviketa : 05.07.05 at 17:45

    muzicek je offline (nepripojený) muzicek

    muzicek
    zoznam urobenych zakaziek (nie definicii zakaziek) je mozne si vytlacit v ceste: Nastroje - Zoznamy - Zakazky. V aktivnom tlacitkovom paneli sa nachadza tlacitko Akcie zakaziek -globus s bleskom. Kliknite tam, otvori sa dalsie okienko a tam v liste i tlaciarnicka. V nej sa nachadza zoznam urobenych dokladov na zakazky. T.j. tu je mozne si to vytlacit. V ostatnych tlacovych zostavach, je mozne podla zakaziek filtrovat, t.j. dostanete vystup dokladov len tych, kt. vyhovuju tymto zakazkam. Jednoducho povedane, mozte tlacit rozne vystupy s vyberom zakazky z roznych tlacovych zostavach.

    Z penazneho dennika -elektronickeho - sa volne riadky nedaju vymazat ziadnym uzivatelskym zasahom -ani s utilitou na mazanie vymazanych dokladov. Co sa tyka volnych riadkov, mozte ich kludne ignorovat, do tlacovej zostavy penazneho denniku sa dostanu len tie riadky, ktore tam patria a cislovanie riadkov v papierovom penaznom denniku a na obrazovke je preto i ine.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.