Zavrieť

Porady

Odvody do nákladov- ako to nakoniec p. Richter vymyslel?

Ahojte, ako sa nakoniec schválila tá reforma? Budú sa dať nakoniec odvody do nákladov? A zaplatená daň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Odvody sú aj naďalej VODZ. Zmenilo sa to, že od 1.1.2013 sa odvody do SP a ZP už nebudú odpočítavať z vymeriavacích základov na sociálne a zdravotné poistenie. A zaplatená daň z príjmov SZČO sa nikdy neodpočítavala z daňového základu.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    veronikasad, Stanislav 1975, Tweety, Žabinka, danushka
    5

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ahojte, ako sa nakoniec schválila tá reforma? Budú sa dať nakoniec odvody do nákladov? A zaplatená daň?
    Nič sa na terajšom (zatiaľ)nemení.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Tweety Pozri príspevok
    Nič sa na terajšom (zatiaľ)nemení.
    Chvála Pánu bohu na nebesiach- lebo Sulík to chcel dať za vlady p.Mihála ako nedaňový náklad...
    -ale tento p.Richter je taký sociálnejší asi,...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Chvála Pánu bohu na nebesiach- lebo Sulík to chcel dať za vlady p.Mihála ako nedaňový náklad...
    -ale tento p.Richter je taký sociálnejší asi,...
    Stanko, "ďakuj", až ke´d si po novom vypočítaš vymeriavací základ pre platenie odvodov do ZP a SP - budeš prekvapený o kolko bude vyšší ako doteraz ...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    veronikasad Pozri príspevok
    Stanko, "ďakuj", až ke´d si po novom vypočítaš vymeriavací základ pre platenie odvodov do ZP a SP - budeš prekvapený o kolko bude vyšší ako doteraz ...
    šak to, radšej nič nepočítam teraz lebo by ma porazilo asi, už teraz platím do socialnej 210 eur mesačne...,tá sociálna ma raz zničí asi- dovedie do hrobu...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Chvála Pánu bohu na nebesiach- lebo Sulík to chcel dať za vlady p.Mihála ako nedaňový náklad...
    -ale tento p.Richter je taký sociálnejší asi,...
    Sociálne viac zaplatíš. Ale to nevadí, všakže? Ale čo sme si zvolili( poniektorí) to máme, a že to nie je sláva?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Tweety Pozri príspevok
    Sociálne viac zaplatíš. Ale to nevadí, všakže? Ale čo sme si zvolili( poniektorí) to máme, a že to nie je sláva?
    hnevajú ma iné veci- doteraz som si pekne odpočítal paušál, odvody, nezdanitelnú časť , 2 krát danový bonus a zaplatil 1500 eur daň a mal som pokoj, teraz budem musieť vymýšlať zasa ako volakedy s jazdami, každý týždeň jazdit do Michaloviec , alebo do Stropkova
    - najviac ma to obmedzenie paušálu irituje...- z toho som smutný, ale zasa aj Sulík to tak chcel, tak to je jedno.-čert jak ďábel...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    hnevajú ma iné veci- doteraz som si pekne odpočítal paušál, odvody, nezdanitelnú časť , 2 krát danový bonus a zaplatil 1500 eur daň a mal som pokoj, teraz budem musieť vymýšlať zasa ako volakedy s jazdami, každý týždeň jazdit do Michaloviec , alebo do Stropkova
    - najviac ma to obmedzenie paušálu irituje...- z toho som smutný, ale zasa aj Sulík to tak chcel, tak to je jedno.-čert jak ďábel...
    Stanko, ak tie jazdy súvisia s podnikaním, tak si ich môžeš uplatniť. Ale ak tam chodíš len tak, aby boli výdavky, hm, hm. Túto garnitúru nijako nepotešíš.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Tweety Pozri príspevok
    Stanko, ak tie jazdy súvisia s podnikaním, tak si ich môžeš uplatniť. Ale ak tam chodíš len tak, aby boli výdavky, hm, hm. Túto garnitúru nijako nepotešíš.
    Majka, samozrejme že s podnikaním to súvisi...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.