Zavrieť

Porady

SRO odmietnutie vykonania zápisu zmien do obchodného registra.

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ako riešiť situáciu, keď OR odmietol vykonať zápis zmien z dôvodu, že v prílohach čo sa mu zasielali sa spravila chyba z nepozornosti, konkrétne:

Do spoločnosti vstupoval nový spoločník, robilo sa: rozhodnutie jediného spoločníka, zmluva o prevode obchodného podielu, úplne znenie spoločenskej zmluvy, návrh na zápis zmien do obchodného registra. V zmluve o prevode OP a návrhu na zápis zmien sa omylom uviedlo miesto 1 250e (25%) len 1 125e. V rozhodnutí jediného spoločníka a spoločenskej zmluve je to dobre 1 250e. Stáčí, keď sa vypracuje len Dodatok k zmluve o prevode obchodného podielu, kde sa bude meniť len ten článok, kde je tá chyba,podpíšu ho obaja spoločníci a pošle sa to na OR ako námietky spolu s návrhom na zápis kde to bude tiež opravené, plus do príloh sa pripíše ešte ten dodatok alebo treba inak konať?

Za pomoc vopred ďakujem.
Usporiadat
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Prepracuj Zmluvu o prevode OP a uveď správne čísla, dátumy na zmluve ponechaj rovnaké, podpisy na zmluve over spôsobom že "účastníci uznajú podpisy za vlastné". Podaj námietky proti zamietnutiu, kde to zdôvodníš, že sa stalo nedopatrením a pripojíš 2x opravenú zmluvu. Podaj v lehote do 15 dní od prevzatia odmietnutia.
0 0
LenkaEl LenkaEl

LenkaEl je offline (nepripojený) LenkaEl

K tomu, ale musím priložiť aj opravený návrh na zápis zmien (aj tam bolo omylom toto číslo). Tam tiež ponechám starý dátum a overenie tým istým že ,,uznáva podpis za vlastný"?

Ďakujem za radu.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Na návrhu môžeš dať aktuálny dátum a podpisy overiť štandardným spôsobom.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
môžem znamená musím?
zabrdnem, lebo mám rovnaký problém - čakám na výsledok námietky.
podala som nový-opravený návrh, ale dátum vyplnenia návrhu som ponechala ten istý, podpísala ZEPom, jasne že dátum odoslania tohto dokumentu je iný, ale v návrhu je pôvodný dátum.
Je to chyba?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Môžeš - nemusíš. Dokonca v prípade, ak by sa jednalo o OR BA, postačovala by ako príloha iba opravená a nepodpísaná predmetná strana návrhu. Keďže však zadaváteľ témy nehovorí, o ktorý konkrétny OR sa jedná, uvádzam ako prílohu celý opravený návrh.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem, do OR TTA som už tiež posielala iba opravenú stranu + ostatné dokuemnty vyplývajúce z povahy odmietnutia.
OR PO nepoznám, radšej som to poslala celé.
0 0
LenkaEl LenkaEl

LenkaEl je offline (nepripojený) LenkaEl

Ešte by som sa chcela spýtať, či nebude zavádzajúce, keď sa na OR BA zašle opravená zmluva tak ako sme sa bavili na začiatku, keď potom na OR budú mať vlastne dve zmluvy, či to je normálny postup a nebude s tým problém?


Za odpoveď ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zalobaba Pozri príspevok
Môžeš - nemusíš. Dokonca v prípade, ak by sa jednalo o OR BA, postačovala by ako príloha iba opravená a nepodpísaná predmetná strana návrhu. Keďže však zadaváteľ témy nehovorí, o ktorý konkrétny OR sa jedná, uvádzam ako prílohu celý opravený návrh.
Opravená jedna strana z návrhu sa dá dokladať aj na OR BB, avšak pri klasickom papierovom podaní iba. Keďže ja robím všetko elektronicky, dokladám celý opravený návrh v prípade chyby v ňom tak isto elektronicky.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
LenkaEl Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela spýtať, či nebude zavádzajúce, keď sa na OR BA zašle opravená zmluva tak ako sme sa bavili na začiatku, keď potom na OR budú mať vlastne dve zmluvy, či to je normálny postup a nebude s tým problém?


Za odpoveď ďakujem.
Nie nebude to problém.
0 0
Jarko9999 Jarko9999

Jarko9999 je offline (nepripojený) Jarko9999

Dobrý deň
dnes mi prišlo že mi nezapísali novú spoločnosť z dôvodu, že v spoločenskej zmluve navrhovateľ neuviedol spôsob dopĺňania RF. V spoloč. zmluve je len výška do akej sa bude tvoriť RF, nie to akým spôsobom. V spoločenskej je táto formulácia:
Rezervný fond spoločnosti a ostatné fondy

1./ Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke vo výške 5% z dosiahnutého čistého zisku spoločnosti a to do celkovej výšky 10% základného imania. Pri založení a vzniku spoločnosti rezervný fond spoločnosť nevyvára.
2./ Rezervný fond nebude vedený na osobitnom účte v banke, len účtovne.
3./ Spoločnosť bude vytvárať vlastné fondy podľa potreby na základe rozhodnutia valnej hromady.

Čo je potrebné ešte doplniť. Veď je tam uvedené že sa bude vytvárať z čistého zisku tak neviem? Skúste poradiť. Potrebujem podať namietku.

0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jarko9999 Pozri príspevok
Dobrý deň
dnes mi prišlo že mi nezapísali novú spoločnosť z dôvodu, že v spoločenskej zmluve navrhovateľ neuviedol spôsob dopĺňania RF. V spoloč. zmluve je len výška do akej sa bude tvoriť RF, nie to akým spôsobom. V spoločenskej je táto formulácia:
Rezervný fond spoločnosti a ostatné fondy

1./ Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke vo výške 5% z dosiahnutého čistého zisku spoločnosti a to do celkovej výšky 10% základného imania. Pri založení a vzniku spoločnosti rezervný fond spoločnosť nevyvára.
2./ Rezervný fond nebude vedený na osobitnom účte v banke, len účtovne.
3./ Spoločnosť bude vytvárať vlastné fondy podľa potreby na základe rozhodnutia valnej hromady.

Čo je potrebné ešte doplniť. Veď je tam uvedené že sa bude vytvárať z čistého zisku tak neviem? Skúste poradiť. Potrebujem podať namietku.

Dopĺňa ho každoročne v sume najmenej 5 % z čistého zisku vykázaného v ročnej účtovnej závierke až do dosiahnutia sumy rovnajúcej sa 10 % základného imania. (iba taká maličkosť a v maličkosti je tá krása )
0 0
Jarko9999 Jarko9999

Jarko9999 je offline (nepripojený) Jarko9999

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Pred 2 rokmi mi to prešlo aj bez tejto maličkosti.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Záleží na akého človeka narazíš pri rozhodovaní. A či sa mu chce čítať celú SZ.
0 0
Jarko9999 Jarko9999

Jarko9999 je offline (nepripojený) Jarko9999

K námietke stačí priložiť opravenú spoločenskú zmluvu a nový návrh?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Pre istotu by som doložila Dodatok (robený z dôvodu odmietnutia a úplné znenie SZ)
0 0
Jarko9999 Jarko9999

Jarko9999 je offline (nepripojený) Jarko9999

Dodatok alebo zápisnicu z valného zhromaždenia? Počul som že dodatky sa už nerobia?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jarko9999 Pozri príspevok
Dodatok alebo zápisnicu z valného zhromaždenia? Počul som že dodatky sa už nerobia?
Pri štandardných zmenách nie. Ale tvoja SZ nespĺňala zákonné náležitosti, takže teraz pri tomto úkone áno.
0 0
sjsoul99 sjsoul99

sjsoul99 je offline (nepripojený) sjsoul99

Dobrý
OR mi zamietol zápis z dôvodu:
Udaj o spôsobe konania štat. orgánu v mene spoločnosti sa nezhoduje zo znením spôsobu konania uvedeným v SZ.

Na návrhu: V mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne ato tak že k obch. menu pripojí svoj vlastnoručný podpis
v SZ. Vmene spoločnosti konajú a podpisujú konatelia samostatne a to tak žek obch. menu pripojí svoj vlastnoručný podpis

Mám to takto celé skopírovať zo SZ na návrh. Alebo ako to požadujú.
dalej vytkli že v návrhu sa predmet ppodnikania nezhoduje s Osvedčením so ŽR.
v návrhu factoring a forfaiting v Osvedčení faktoring a forfaitiong.
V SZ mám tiž factoring a forfaiting čiže sa to tiež nezhoduje z osvečením. Ale v odmietnutí to nespomínanjú. Mám opraviť SZ alebo nechať tak a opraviť len návrh? ďakujem za odpovede.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Z toho čo píšte vyplýva, že súd rozporuje len znenie návrhu:
a) spôsob konania je potrebné v návrhu uviesť presne podľa SZ
b) dotknutý predmet podnikania je potrebné v návrhu uviesť presne podľa živn. oprávnenia.
Pekný deň.
0 0
sjsoul99 sjsoul99

sjsoul99 je offline (nepripojený) sjsoul99

čiže SZ nechám tak a neopravujem?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať