Zavrieť

Porady

PN po ukončení zamestnania

Zamestnanec u nás skončil pracovný pomer dohodou 16.11.. Teraz priniesol PN-ku, vystavenú od 21.11. a vraj mu v SP povedali, že to ešte platím ja ako zamestnávateľ (ochranná lehota). Ako je to teraz? Podĺa mňa to ide celé do SP. Mám poslať do SP potvrdenie o príjmoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    áno pošleš do SP potvrdenie o príjme a všetko bude platiť SP. Len sa to bude platiť z vymeriavacieho základu, ktoré tam pošleš.

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    Mám zamestnanca ktorý ukončil pracovný pomer k 31.8.2006 od 27.8 je na PN, potvrdenie som do SP odniesol. PN mu skončila 21.11.2006 a od22.11.2006 má zase novú PN. prosím Vás ako mu bude platené nemocenské? Zase z vymeriavacieho základu z našej firmy? A ako dlho bude mať nárok na nemocenské?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    bazil
    Mám zamestnanca ktorý ukončil pracovný pomer k 31.8.2006 od 27.8 je na PN, potvrdenie som do SP odniesol. PN mu skončila 21.11.2006 a od22.11.2006 má zase novú PN. prosím Vás ako mu bude platené nemocenské? Zase z vymeriavacieho základu z našej firmy? A ako dlho bude mať nárok na nemocenské?
    Ak ukončil PP 31.8.2006 a nová PN mu vznikla 22.11.2006, je to už po uplynutí ochrannej lehoty (42 dní) a preto nárok na výplatu PN zo zamestnania u Vás už nemá.

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    Ďakujem, ak som teda dobre pochopil tak vlastne už nedostane žiadne nemocenské dávky?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    bazil
    Ďakujem, ak som teda dobre pochopil tak vlastne už nedostane žiadne nemocenské dávky?
    Zo zamestnania už určite nie, ochranná lehota nepustí.

    PN po ukončení zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.