Zavrieť

Porady

PREDAJ BYTU SO STRATOU, ZIVNOSTNIK JU

Dobry den,

rada by som poziadala o radu: Zivnostnik, platca DPH. Za rok 2011 mi zo zivnosti vychadza plusovy danovy zaklad.

Zaroven som v roku 2011 kupila byt ako sukromna osoba a neskor som ho aj predala. Predajna cena bola nizsia ako kupna. Byt som nemala zaradeny v majetku firmy, nesuvisel s podnikanim. V byte som nemala trvaly pobyt 2 roky ani som byt nevlastnila 5 rokov. Kupou a predajom bytu mi ako sukromnej osobe vlastne vznikla strata.

Ovplyvnuje to nejako moje danove priznanie ? Uvadzam tam vobec prijmy z predaja bytu ? Alebo v tomto pripade ani nie, kedze som nedosiahla plus z predaja bytu? Alebo dokonca uvadzam do danoveho priznania stratu a mozem si ju nasledujuce roky postupne uplatnovat ?

Dakujem velmi pekne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Predaj bytu príjem podľa § 8 - DP typ B VIII. oddiel ods. 1 písm. b v stĺpci 1 príjem z predaja, v stĺpci 2 výdavky len do výšky príjmu. Dopad na základ dane žiadny.

    janka01 je offline (nepripojený) janka01

    janka01
    Dobry den, poprosim aj ja o radu.

    v roku 2011 som kupila byt, a hned v tomto roku aj predala za tú istu hodnotu. Čiže som na nom nic nezarobila, ale ani neprerobila.
    Ake DP podať, štandartne si podavam FO-A, Je potrebne kvoli tomuto podať B - stym ze tak ako v predchadzajucom prispevku vypisem prijem a vydaj z predaja.

    Dakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    janka01 Pozri príspevok
    Dobry den, poprosim aj ja o radu.

    v roku 2011 som kupila byt, a hned v tomto roku aj predala za tú istu hodnotu. Čiže som na nom nic nezarobila, ale ani neprerobila.
    Ake DP podať, štandartne si podavam FO-A, Je potrebne kvoli tomuto podať B - stym ze tak ako v predchadzajucom prispevku vypisem prijem a vydaj z predaja.

    Dakujem
    áno, je potrebné podať DP FO B a bytové transakcie zaradiť do § 8 ZDP

    BarboraS je offline (nepripojený) BarboraS

    BarboraS
    Dobry den,

    prosim o radu mam klienta pan v dochodku, ktory dostal pred 2 rokmi byt darom v roku 2011 ho predal viete mi prosim poradit ako sa postupuje pri vyplneni dp. Dakujem velmi pekne

    PREDAJ BYTU SO STRATOU, ZIVNOSTNIK JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.