Zavrieť

Porady

Problém s PZP

Ahojte.
Mám takýto problém. Pred časom mi nabúral auto jeden chlapík a kedže nemal vyplatené PZP, jeho poisťovňa mi opravu auta v servise nevyplatila, ale odovzdala všetky papiere o nehode a oprave Slovenskej kancelárii poisťovateľov, ktorá mi vyplatila výšku škody zníženú o nejakú amortizáciu ( podľa Zákona č. 381/2001 ). Mám šancu nejako získať ostatné peniaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Podla mna sa vzdy pocita s amortizaciou. Aj keby on tu PZP mal. na vykryvanie amortizacie a doplacanie inych oprav sa zvykne vyuzivat havarijna poistka... Nikdy ti piostovna nepreplati 100 percent skody... vzdy sa rata s tymto opotrebenim...

    Lebo ty ked rozbijes naraznik na aute ktore je trebars 10 rokov stare, tak ti poistovna nepreplati 100 percent sumy, ale podla nejakych koeficientov podla veku auta tusim.... Tebe totizto nevedia dat 10 rocny naraznik... daju ti novy, na com by si ty bol vlastne ziskovy... preto sa pocita s amortizaciou...


    Bohuzial.

    Opravte ma prosim, ked sa mylim....


    P.S. podla coho si vyberal sekciu, kam zaradit temu?

    pato100 je offline (nepripojený) pato100

    pato100
    Ďakujem za odpoveď, ale je to nespravodlive. Niekto ti spôsobí škodu a časť z tej škody si zaplať sám!!!

    PS: nevedel som kam mám príspevok zaradiť.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    pato100 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, ale je to nespravodlive. Niekto ti spôsobí škodu a časť z tej škody si zaplať sám!!!

    PS: nevedel som kam mám príspevok zaradiť.

    Nespravodlive urcite... mne niekto oskrel auto na parkovisku, nove uplne nove auto... a nenechal mi listok za stieracom... a mozem si opravu platit sama. Ti poviem ze radsej by som si doplatila amortizaciu ako celu skodu....

    Na spravodlivost som uz daaaaaaavno zabudla. Naco je akoze potom cely princip PZP? Clovek aby nezaplatil o sto korun vyssie poistne na buduci rok sa radsej neprizna a ja to mozem platit za neho... hm...

    Sice nepomoze, ale mozes byt rad, ze mas aspon vinnika...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.