Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Žiadať môžu - ale či uspejú?
    1) Pokiaľ neprebehlo dedičské konanie - nemôžu od teba pýtať niečo, čo nemáš.
    2) Ak sú dlhy väčšie ako majetok - tak jednoducho sa dedičstva vzdáš (odmietneš ho) a veritelia si môžu pískať.
    Uvedom si jedno: s dedičstvom získavaš nielen aktíva (majetky, peniaze, nehnuteľnosti), ale aj pasíva (dlhy, záväzky a pod.).
    Ak dedičstvo odmietneš - nebudeš mat ani jedno, ani druhé.
    A ďalšie podstatné - pokiaľ neodmietneš a rozhodneš sa tieto dlhy uhradiť, tak uhrádzaš dlhy len do výšky získaného majetku - nie viac. Teda ak bude dlh 10000€, ale ty získaš len 5000€ - zaplatíš len 5000€ - veriteľ nemá totiž právo od teba požadovať viac, než si získala (teda z tvojho osobného majetku pred dedičským konaním).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Už to asi vedia,preto sa vrhli na ňu.
    LUBICA 38 práve,že je to meský urad ktorý ma informoval,že su tam dlhy a ,oni vedia,že otec nežije,ale sme dve sestry a poslali to len mne a to ,ešte mi napísali,že ked sa dohodneme na splátkach nebudu žiadat penále,moju sestru vymazali ako keby nebola.
    veronikasad Ty si vybavovala pohreb ?
    misoft Je jedno - komu sa dlží...... pokiaľ neprebehlo dedičské, ani mesto NEMÁ právo žiadať dlhy po nebohom......pokiaľ to nie je všetko právne uzavreté....

    Inak - toto od úradníkov MsÚ teda nebolo vôbec slušné...... ako hyeny - mesiac po úmrtí a už sa zliezajú..... ja byť v koži pozostalého - kua - starosta by schytal poriadnu hubovú polievku a na verejnosti.... nech všetci vedia, aký je....
    LUBICA 38 Nie pohreb som nevybavovala nakolko som v Čr ale príbuzní ale financovala som ho ja.
      zbaliť
    Mariana B. 17.06.14 08:56 priradil do Porady

    je mesiac po umrti otca a neprebehlo ani dedicke konanie a ziadaju odomna vyplatenie jeho dlhov ako sa mam k tomu postavit a co robit dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.