Zavrieť

Porady

Nahradne volno za pracu cez vikend v zahranici

Pekny den,
hoci som si presla niektore temy tykajuce sa nahradneho volno, chcem sa pre istotu este raz opytat, aby mi v tom bolo jasne, nakolko skoro kazdy pripad je jedinecny.
Pracujem v cestovnom ruchu a sucastou mojej prace je aj praca cez vikendy na roznych vystavach a veltrhoch. Pracovna doba pocas vikend na spominanych vystavach je od 9:00 do 18:00. Doteraz sme za tuto pracu dostavali diety a nahradne volno. Teraz nam bolo oznamene, ze narok na nahradne volno nemame. Na cestu domov sa zvycajne vydavame az po skonceni pracovnej doby na vystave (teda cca po 17-18 h.).
Dakujem za radu a odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak na pracovnej ceste cez vikend pracujete, mate narok na zaplatenie prace nadcas alebo - ak sa s vami zamestnavatel dohodne, na nahradne volno za tuto pracu.
    Pocita sa len cisty odpracovany cas(napr. cas vystavy, nie cas straveny cestovanim domov po jej skonceni)

    Nahradne volno za pracu cez vikend v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.