Zavrieť

Porady

Problemova chovna stanica, ako postupovat k zruseniu?

Dobry den, som tu nova a zaujimalo by ma ako postupovat ak chcem zrusit susedovu chovnu stanicu. Totizto v susedstve mame chovnu stanicu, ktora je okrem ineho nevhodne umiestnena, zapach sa siri na desiatky metrov daleko a o stekani psov za dna, cez noc, kedykolvek ani nehovorim. Su tam momentalne 3 dospele jedince a asi 6 steniatok. Nemam nic proti psom ale co je moc to je moc, obmedzuju viacerych susedov nielen nas. Majitelia su mierne psychicky inde a nemaju problem psy kopat, mlatit palicou, takyto pristup k chovnej stanici sa mi teda vonkoncom nepaci. Ak ste sa teda uz niekto stretol s podobnym pripadom a viete mi poradit ako mam postupovat, budem vdacna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    V prvom rade si treba ozrejmit, ci ide o registrovanu chovatelsku stanicu psov, ktora je registrovana a zastresovana FCI/ medzinarodna organizacia/,, v takej chovatelskej stanici sa chovaju psy s PP-rodokmenom. Ak tie psy nemaju rodokmen a nie su organizovani v FCI, su to obycajni mnozitelia psov a nazov chovna stanica im nepatri.
    Ak je to ten prvy priipad, ktory som spomenula, treba zistit plemena psov a nahlasit zaobchadzanie so psami klubu, pod ktory by CHS mala patrit, delia sa podla plemien, ale ja skor mylim, ze su to MNOZITELIA psov bPP,a v tom pripade treba vec nahlasit obecnemu uradu, Slobode zvierat a policii. Zial, v tomto pripade nevidim to ruzovo, nakolko u nas plati nezmyselny zakon, kde pes je vecou majitela, moze si s nim robit, co chce. Preto podporujte novelizaciu zakona na ochranu zvierat a nepodporujte mnozitelov kupou psov b PP.

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    podnet na regionalnu veterinarnu spravu. Google vyhodi podla okresu, pod ktory patrite. Jednak ide aj o tyranie - to ich chovanie a jednak ak maju chovnu stanicu musia mat suhlas a musia platit aj dane za predane stence. Tipujem ze ide o mnozitelov, teda ze psi nemaju preukazy povodu. Podnet mozno podat aj anonymne, akurat ze sa nedozviete ako to dopadlo. Alebo podat podpisany so spatnou adresou , vtedy musia do 30 dni odpoved ako o poriesili a mozete poziadat o anonymitu. A to porusia, porusia zakon.

    korra je offline (nepripojený) korra

    korra
    suhlasim s bonitou, popripade este nahlasenie obecnemu uradu, jednak ci maju zaplatene dane, popripade povinne ockovania zo zakona proti besnote, dalej podnet na RVPS-ku v ramci regionu, odporucam ak je moznost aj nejaky fotomaterial z podmienok v akych su psy drzany, RVPS-ka musi svoju navstevu totiz nahlasit vopred, co je mnohokrat na skodu :-( Dohovor so susedmi mozny nie je?

    Ronald1 je offline (nepripojený) Ronald1

    Ronald1
    Dobry den,
    mam podobny pripad s chovnou stanicou psou alebo smeckou psov vedla mojho pozemku. Chcem sa spytat ci neviete o nejakej zakonodarnej iniciative alebo skupine, ktora by viedla k novele, co by upravovala chovanie psov v zastavanej oblasti ak je to viac ako 2 ks psov. Dakujem za informacie.

    Ronald

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Tieto postupi sú síce fajn ale v prvom rade by ste sa vy,prípadne viacerí susedia mali s nimi porozprávať a povedať im čo vám vadí a či by sa to nedalo riešiť.Potom písomné sťažnosti na OU prípadne aj políciu.Posielať na niekoho kontroli mi príde trošku zákerné a využil by som to až ako posledné.Pes môjho suseda tiež vrieska celé noci a to ani nemá žiadnu chovnú stanicu.

    Problemova chovna stanica, ako postupovat k zruseniu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.