Zavrieť

Porady

3 roky som pouzival nespravne DIC, ako mam postupovat?

Pekny den,

skusam sem napisat s nadejou, ze mi niekto poradi ako postupovat. Ak je to v nespravnej kategorii, ospravedlnujem sa, ale inam ma to nechcelo pustit.

Zivnostnikom som od roku 2005 a pred nedavnom som zmenil uctovnika, ktory ma vramci vyplnovania danoveho priznania upozornil, ze mam nejake kratsie DIC. Nakonic som po prekontrolovani zistil, ze som skutocne pouzival nespravne DIC od zaciatku. Mam ho naozaj vsade, na peciatke, na zmluvach, na fakturach atd a teraz neviem ako postupovat.
Na jednu stranu viem ze je to v prvom rade moja chyba, na druhu stranu sa cudujem, ze doposial nikomu nevadilo, ze som pouzival DIC o jedno cislo kratsie. Netusim ci a ako si moje priznania zaevidovali na Danovom Urade... Otazka je, ako mam teraz postupovat, lebo vela ludi mi radi, aby som nikam nechodil, len mam zacat pouzivat spravne DIC. Vraj na danovom urade podobne situacie radi zneuzivaju a vobec nepomoze ked sa clovek dobrovolne prizna, vraj to mam nechat tak a danovaci si ma raz najdu.

Len ja neviem, nie som na to povaha, nechat veci len tak plavat, skuste mi poradit, alebo aspon napisat vas nazor. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    lumirek Pozri príspevok
    Pekny den,

    skusam sem napisat s nadejou, ze mi niekto poradi ako postupovat. Ak je to v nespravnej kategorii, ospravedlnujem sa, ale inam ma to nechcelo pustit.

    Zivnostnikom som od roku 2005 a pred nedavnom som zmenil uctovnika, ktory ma vramci vyplnovania danoveho priznania upozornil, ze mam nejake kratsie DIC. Nakonic som po prekontrolovani zistil, ze som skutocne pouzival nespravne DIC od zaciatku. Mam ho naozaj vsade, na peciatke, na zmluvach, na fakturach atd a teraz neviem ako postupovat.
    Na jednu stranu viem ze je to v prvom rade moja chyba, na druhu stranu sa cudujem, ze doposial nikomu nevadilo, ze som pouzival DIC o jedno cislo kratsie. Netusim ci a ako si moje priznania zaevidovali na Danovom Urade... Otazka je, ako mam teraz postupovat, lebo vela ludi mi radi, aby som nikam nechodil, len mam zacat pouzivat spravne DIC. Vraj na danovom urade podobne situacie radi zneuzivaju a vobec nepomoze ked sa clovek dobrovolne prizna, vraj to mam nechat tak a danovaci si ma raz najdu.

    Len ja neviem, nie som na to povaha, nechat veci len tak plavat, skuste mi poradit, alebo aspon napisat vas nazor. Dakujem
    Nemyslím, žeby to nejak na DU zneužili. Mám klienta, ktorého keď som prebrala som tiež zistila, že používa zlé DIČ. No nie o číslo kratšie, ale úplne iného daňovníka. S takýmto DIČom podával aj daňové priznania i používal pečiatku. Problém nastal pri platbách, pretože tie samozrejme išli so zlým VS na účet iného. Museli sme potom prácne získať údaje toho iného daňovníka a jeho súhlas, na preúčtovanie platieb. A nebol za to žiadny postih, aj keď vlastne bolo správne zaplatené neskoro.

    3 roky som pouzival nespravne DIC, ako mam postupovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.