Zavrieť

Porady

Nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas a sviatok

Ak strážnici majú nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas - pracujú od 19.00 h do 7. 00 h, patrí im mzda za sviatok a koľko hodín? Program mi vypočítal náhradu za sviatok za 4,8 hod.


Ten, ktorý odrobí sviatok 5.7, patrí mu príplatok za sviatok, či len mzda za odprac. hodiny.

Nepretržitú prevádzku som našla, ale nerovnomerne rozvrhnutú nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kaška je offline (nepripojený) kaška

    kaška
    Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50% jeho priemerného zárobku (§ 122 Zákonníka práce).
    Takže podľa mňa im patrí mzda aj príplatok za sviatok za toľko hodín, koľko vo sviatok odpracovali.

    JankaF je offline (nepripojený) JankaF

    JankaF
    ďakujem za potvrdenie mojej otázky o príplatku za sviatok. Bola to iba taká skúšobná, lebo som na porade prvý krát ako účastník a chcem si overiť, či správne postupujem.

    Takže ako začiatočník, Vás všetkých pozdravujem a prosím o pomoc
    pri riešení nasledovných problémov s ktorými nemám žiadnú skúsenosť, preto si chcem overiť , či som postupovala správne:

    1. ako firma sme začali mať svoju vlastnú strážnu službu,kde zamestnanci pracujú nočné zmeny a víkendy.
    Posudzujeme to ako nepretržitú prevádzku s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom a fond pracovnej doby je 37,5hod/ týždenne.
    Nočné zmeny pracujú od 18.30hodhodín. - 6,00hod.ráno./ 11 hod + 0,5hod. prestávka/
    Otázka: Je to správne?
    Platím nočný príplatok za 8hod.ako majú odpracované za nočnú
    zmenu / 22,00 - 6,00 /?

    2, V pracovnej zmluve majú pomenovanie " Informačná služba" ,mzdu majú minimalnu 37,40 prvý stupeň obtiažnosti.
    Otázka: Keď robia víkendy a nočné obstojí " Informačná služba " a prvý stupeň obtiažnosti, alebo ma byť pomenovanie " Strážna služba ", a stupeň obtiažnosti sa zvýši. / Lebo v popise práce majú rozpisanú zodpovednosť akoby zodpovedali za celú budovu. /

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    JankaF
    ďakujem za potvrdenie mojej otázky o príplatku za sviatok. Bola to iba taká skúšobná, lebo som na porade prvý krát ako účastník a chcem si overiť, či správne postupujem.

    Takže ako začiatočník, Vás všetkých pozdravujem a prosím o pomoc
    pri riešení nasledovných problémov s ktorými nemám žiadnú skúsenosť, preto si chcem overiť , či som postupovala správne:

    1. ako firma sme začali mať svoju vlastnú strážnu službu,kde zamestnanci pracujú nočné zmeny a víkendy.
    Posudzujeme to ako nepretržitú prevádzku s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom a fond pracovnej doby je 37,5hod/ týždenne.
    Nočné zmeny pracujú od 18.30hodhodín. - 6,00hod.ráno./ 11 hod + 0,5hod. prestávka/
    Otázka: Je to správne?
    Platím nočný príplatok za 8hod.ako majú odpracované za nočnú
    zmenu / 22,00 - 6,00 /?

    2, V pracovnej zmluve majú pomenovanie " Informačná služba" ,mzdu majú minimalnu 37,40 prvý stupeň obtiažnosti.
    Otázka: Keď robia víkendy a nočné obstojí " Informačná služba " a prvý stupeň obtiažnosti, alebo ma byť pomenovanie " Strážna služba ", a stupeň obtiažnosti sa zvýši. / Lebo v popise práce majú rozpisanú zodpovednosť akoby zodpovedali za celú budovu. /
    Mám tiež strážnikov a platím im nočný príplatok za 8 hod, teda od 22,00 - 6,00.

    Pomenovanie máme tak isto, že sú to strážnici a majú prvý stupeň. Keďže túto firmu sme prebrali od inej a oni to takto mali definované, tak som si myslela, že to tak môžem nechať aj ja.

    Nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas a sviatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.