Zavrieť

Porady

Znizenie pracovneho uvazku

​Ahojte,


Kedze sa mi naskytla velmi vyhodna docasna pracovna ponuka na ciastocny pracovny uvazok rada by som sa dohodla s mojim aktualnym zamestnavatelom na znizeni pracovneho uvazku na 50 %. Momentálne mam zmluvu na 100 % - 40 hod týždenne a zmluvu na dobu neurcitu. Kedze si plánujem brat v najblizsich mesiacoch hypotéku rada by som vedela či je treba dat vypoved a pripraviť novú zmluvu alebo ci je mozne podobne zmeny upraviť len dodatkom k zmluve?


Dakujem za rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    rorie Dakujem za odpoved. Rada by som sa spytala kedy presne treba podpisat takyto dodatok? Napriklad momentalne ho mozem podpisat na august? Je tam nejake casove obmedzenie?
    ivka70 Nie je obmedzenie ,podpisat ho mozete mesiac dopredu aj v den zmeny.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Dodatok k zmluve - ak s tym zamestnavatel suhlasi.
    rorie Dakujem velmi pekne za odpoved rada by som sa spytala, ako dlho vopred treba podpisat tento dodatok? Napriklad da sa teraz podpisat od 1. augusta alebo je tam nejake casove obmedzenie?

    Znizenie pracovneho uvazku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.