Zavrieť

Porady

Prvé akvárium

zdravím,
chcela by som si kúpiť rybičku. Chcem len len malé guľaté akvárium a v nom 1-2 rybičky. Ale počula som, že guľaté akvarká nie sú pre rybičky dobré, je to pravda? čo všetko na začiatok potrebujem a akú rybičku by ste mi poradili?
Usporiadat
ketyka ketyka

ketyka je offline (nepripojený) ketyka

Z vlastnej skúsenosti by som ti guľaté akvárium neodporučila, určite potrebuješ štrk, okysličovač a ohrievač. Ja som začínala s Gubkami - nenáročné rybičky, živorodky. Teraz mám Cichlidy (akara modrá), tie sú tiež nenáročné, ale neznesú sa z inými rybkami. Doporučujem si pozrieť chov na internete.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

prečo nie je guľaté dobré?
0 0
ketyka ketyka

ketyka je offline (nepripojený) ketyka

niektoré rybky sa v ňom zbláznia, mne pokapali za 4 dni. V akvaproduktoch som videla vo veľkom guľatom bojovnicu a v druhom karasa, ale nemôžem sa k ich chovu vyjadriť pretože s nimi nemám skúsenosti
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

tie guľaté sú najkrajšie dakujem, popýtam sa po obchodoch..
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Akože-chov rybiek v gulatom akvárku je týranie tých rybiek a fakt sa tam zbláznia a je pravda,že na začiatok sú perfektné Gupky-ony sú velmi nenáročné a prežili by hádam aj v kanáli niekde a rýchlo a veľa sa množia-potom sú ešte nenáročné rybky-mečúne a blackmolly...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

dakujem, ešte že som sa pýtala, chudatká rybyčky, tak si kupim neaké menšie hranaté...a čo bojovnica? je náročná?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

tweedle Pozri príspevok
dakujem, ešte že som sa pýtala, chudatká rybyčky, tak si kupim neaké menšie hranaté...a čo bojovnica? je náročná?
Bojovnica,tiež nieje bohvieako náročná-ale nedávaj spolu 2 samčekov,lebo to velmi zle dopadne...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tweedle Pozri príspevok
zdravím,
chcela by som si kúpiť rybičku. Chcem len len malé guľaté akvárium a v nom 1-2 rybičky. Ale počula som, že guľaté akvarká nie sú pre rybičky dobré, je to pravda? čo všetko na začiatok potrebujem a akú rybičku by ste mi poradili?
Pozri aj túto tému:

http://www.porada.sk/t65523-p2-akvarium-problem.html
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

My máme zlatú rybku v gulatom akváriu už rok a darí sa jej.
Ma v tej guli štrk malú rastlinku a raz za pol roka jej meníme vodu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tweedle Pozri príspevok
dakujem, ešte že som sa pýtala, chudatká rybyčky, tak si kupim neaké menšie hranaté...a čo bojovnica? je náročná?
Kúp si tak 10-15 l hranaté, nejaké kamienky na spodok, nejaký ten filter s motorčekom, pár rastliniek a párik bojovníc. Samec bude pekný a časom aj malé môžu mať (ikry kladú do peny, čo vytvorí samec ústami na hladine vody a stará sa o ne samec).
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Kúp si tak 10-15 l hranaté, nejaké kamienky na spodok, nejaký ten filter s motorčekom, pár rastliniek a párik bojovníc. Samec bude pekný a časom aj malé môžu mať (ikry kladú do peny, čo vytvorí samec ústami na hladine vody a stará sa o ne samec).
zasa som sa niečo na Porade naučil-som nevedel,že bojovnice niesú živorodky...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Chobot Pozri príspevok
Kúp si tak 10-15 l hranaté, nejaké kamienky na spodok, nejaký ten filter s motorčekom, pár rastliniek a párik bojovníc. Samec bude pekný a časom aj malé môžu mať (ikry kladú do peny, čo vytvorí samec ústami na hladine vody a stará sa o ne samec).
Nám sa podarilo dosiahnuť, že samička bojovnice nakládla vajíčka (samčeka a samičku sme oddelili do takej malej nádobky, ktorá bola vo veľkom akvárku) a bolo úžasné sledovať, ako sa ten samček o vajíčka stará, keď vypadli, vynášal ich v "papuľke" naspäť do hniezda (tie bublinky, ktoré predtým on napúšťal), stále upravoval to hniezdo. Samičku sme už potom dali od neho preč. Aj sa narodili malí bojovníci ale potom nejako pokapali. ... niekde sme urobili chybu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Blankake Pozri príspevok
Nám sa podarilo dosiahnuť, že samička bojovnice nakládla vajíčka (samčeka a samičku sme oddelili do takej malej nádobky, ktorá bola vo veľkom akvárku) a bolo úžasné sledovať, ako sa ten samček o vajíčka stará, keď vypadli, vynášal ich v "papuľke" naspäť do hniezda (tie bublinky, ktoré predtým on napúšťal), stále upravoval to hniezdo. Samičku sme už potom dali od neho preč. Aj sa narodili malí bojovníci ale potom nejako pokapali. ... niekde sme urobili chybu
Uvádza sa, že po rozplávaní mláďat treba aj samca z akvária premiestniť.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

bv_alexandra Pozri príspevok
My máme zlatú rybku v gulatom akváriu už rok a darí sa jej.
Ma v tej guli štrk malú rastlinku a raz za pol roka jej meníme vodu.
Ono, zlatá rybka (karas) je jedna z mála druhov, ak nie jediná, šo sa nezblázni v guľatom akva...

My máme doma 180l akvárko a v ňom gubky, black molly, platy (okrasné), prísavníky, mrenky a štvozubca (čistiace ryby). Na dne nie štrk, ten sme menili na akvarijné dno - rastlinám sa nedarilo dobre a niekoľko rôznych rastlín...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

asi to záleží aj od toho akú rybku dáme do toho akvárka, nie?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Chobot Pozri príspevok
Uvádza sa, že po rozplávaní mláďat treba aj samca z akvária premiestniť.
A to sme asi nestihli...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

calawen Pozri príspevok
Ono, zlatá rybka (karas) je jedna z mála druhov, ak nie jediná, šo sa nezblázni v guľatom akva...

My máme doma 180l akvárko a v ňom gubky, black molly, platy (okrasné), prísavníky, mrenky a štvozubca (čistiace ryby). Na dne nie štrk, ten sme menili na akvarijné dno - rastlinám sa nedarilo dobre a niekoľko rôznych rastlín...
Ja viem,že sa nepáčia každemu,ale ja mám najradšej prísavníky- taký "vegeťaci" sú...
A ešte aj pancierničky sú zlaté rybky...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja viem,že sa nepáčia každemu,ale ja mám najradšej prísavníky- taký "vegeťaci" sú...
A ešte aj pancierničky sú zlaté rybky...
Hej, sú to vegeťáci... Len do chíle keď potrebuješ urobiť generálku akvária (pochytať ich) vtedy sa menia na potworky mrštné...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

tweedle Pozri príspevok
asi to záleží aj od toho akú rybku dáme do toho akvárka, nie?
áno... a čo sa týka karasa (zlatá rybka), ten je nenáročný, len žravý (ak sú tam iné druhy rýb a rastliny, všetko zožerie). Známy mal akvárium s malými rybami a prísavníkom. Prikúpil karasa a teraz má prísavníka a karasa, rastliny žiadne... a karas ani ohrievač nepotrebuje...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

tak ja skusím toho karasa do gulatého akvárka a uvidím hádam to prežije...budem sa s ním rozprávať aby sa nezbláznil ...to ani akože sú pipi z toho že plávajú dokolečka? )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať