Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok od 1.1.2009 - zvýšenie

Pocula som akoze "overenu a zarucenu" info, ze sa odklepol prispevok na Rodicovskej Dovolenke na 8.100,-SK. Ale nechce sa mi verit, ze uz tak rychlo sa to uzatvorilo. Viem,ze bol iba navrh, viete o tom nieco prosim vas? Vdaka.
Naposledy upravil lorelei : 04.08.08 at 20:19
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

lorelei Pozri príspevok
Pocula som akoze "overenu a zarucenu" info, ze sa odklepol prispevok na RD na 8.100,-SK. Ale nechce sa mi verit, ze uz tak rychlo sa to uzatvorilo. Viem,ze bol iba navrh, viete o tom nieco prosim vas? Vdaka.
Pokiaľ tým "príspevkom na RD" myslíš rodičovský príspevok, tak si totálne ale úplne mimo.

Ten sa síce zvyšuje, ale nie na 8100, ale na 4780,- a nie od 1.1.2009, ale od 1.9.2008. A tých 8100 je minimálna mzda.

Takže typická hláška agentúry JPP.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Chobot Pozri príspevok
Pokiaľ tým "príspevkom na RD" myslíš rodičovský príspevok, tak si totálne ale úplne mimo.

Ten sa síce zvyšuje, ale nie na 8100, ale na 4780,- a nie od 1.1.2009, ale od 1.9.2008. A tých 8100 je minimálna mzda.

Takže typická hláška agentúry JPP.
Plne suhlasim, ze to moze byt typicka hlaska. Ale navrh na zvysenie rodicovskeho prispevku uz bol, s podmienkou,ze ak sa zena zamestna, prichadza on, nie ako doteraz, moze popri este aj pracovat. Ale tiez sa mi nechcelo verit,ze by to schvalenie uz padlo. Takze ak sa aj teraz mylim, prosim vysvetlit. Viem,ze minimum je 8.100,- a aj to,ze uz sa o 200,-SK zvysil prispevok od 1.9.2008. Ale ja cakam a dufam,ze odsuhlasia od noveho roku aj to dlasie zvysovanie.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

lorelei Pozri príspevok
Plne suhlasim, ze to moze byt typicka hlaska. Ale navrh na zvysenie rodicovskeho prispevku uz bol, s podmienkou,ze ak sa zena zamestna, prichadza on, nie ako doteraz, moze popri este aj pracovat. Ale tiez sa mi nechcelo verit,ze by to schvalenie uz padlo. Takze ak sa aj teraz mylim, prosim vysvetlit. Viem,ze minimum je 8.100,- a aj to,ze uz sa o 200,-SK zvysil prispevok od 1.9.2008. Ale ja cakam a dufam,ze odsuhlasia od noveho roku aj to dlasie zvysovanie.
Zatiaľ ešte nie je ani návrh zákona, stále je to vo forme diskusie, nevedia sa dohodnúť. Dne som počul zase novú verziu.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

No tak budeme vidiet, co poriesia a ci vobec. Dik zatial.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

lorelei Pozri príspevok
Pocula som akoze "overenu a zarucenu" info, ze sa odklepol prispevok na Rodicovskej Dovolenke na 8.100,-SK. Ale nechce sa mi verit, ze uz tak rychlo sa to uzatvorilo. Viem,ze bol iba navrh, viete o tom nieco prosim vas? Vdaka.
Ak máš na mysli rodičovský príspevok -

B. V súvislosti s valorizáciou súm životného minima sa s účinnosťou od 1. 9. 2008 navrhujú v sociálnej politike aj nasledovné zmeny:
B.1.) rodičovský príspevok - valorizácia o rovnaké percento (5,0%) ako pri životnom minime - to znamená, že rodičovský príspevok sa pri súčasných podmienkach zvýši s účinnosťou od 1. septembra 2008 zo 4 560,- Sk na 4 780,- Sk mesačne na základe opatrenia MPSVR SR

Zdroj.:
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...p?SMC=1&id=135
http://www.employment.gov.sk/new/ind...ws&news_id=239
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...ews&news_id=34
0 0
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

lorelei Pozri príspevok
Pocula som akoze "overenu a zarucenu" info, ze sa odklepol prispevok na Rodicovskej Dovolenke na 8.100,-SK. Ale nechce sa mi verit, ze uz tak rychlo sa to uzatvorilo. Viem,ze bol iba navrh, viete o tom nieco prosim vas? Vdaka.
Tak ja som si zase včera prečítala toto:

http://spravy.pravda.sk/rodicom-vlad..._sk_domace_p04
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

HankaH Pozri príspevok
Tak ja som si zase včera prečítala toto:

http://spravy.pravda.sk/rodicom-vlad..._sk_domace_p04
Milé mamičky, roďte detičky, ale nečakajte, že sa o vás niekto postará (mám na mysli sociálnu politiku) A neberte ma v zlom, sama mám dve deti a veru som si prešla všetkým možným aj nemožným. A stále ma udivuje ako štát podporuje rodinu, prípadne rodičku. Veď je to výsmech, keď si pozrieme ceny v obchodoch. RP 4 tiisíc aj nejaké drobné- keď je mamička sama s dieťaťom z akýchkoľvek dôvodov tak veru musí vedieť čarovať, lebo z tej almužny vyplatiť účty a ešte sa aj prestravovať a nehovorím o potrebách dieťatka.....
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

willma Pozri príspevok
Milé mamičky, roďte detičky, ale nečakajte, že sa o vás niekto postará (mám na mysli sociálnu politiku) A neberte ma v zlom, sama mám dve deti a veru som si prešla všetkým možným aj nemožným. A stále ma udivuje ako štát podporuje rodinu, prípadne rodičku. Veď je to výsmech, keď si pozrieme ceny v obchodoch. RP 4 tiisíc aj nejaké drobné- keď je mamička sama s dieťaťom z akýchkoľvek dôvodov tak veru musí vedieť čarovať, lebo z tej almužny vyplatiť účty a ešte sa aj prestravovať a nehovorím o potrebách dieťatka.....
Plne súhlasím.
Hlavne že teraz, s odstupom času zistili, že príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa by sa zišiel aj ostatným mamičkám, nie len prvorodičkám. A čo my, tie ktoré už svoje druhé a napr. aj tretie dieťatko odrodili po schválení príspevku pre prvorodičky, zostali sme ukrátené. Z 11000,- ho teraz zvýšili na cca. 20000,-. OK nech zvyšujú, korunky sa mamičkám zídu, ale nech zvýšia niečo aj pre nás, ostatné mamičky, napr. na prídavkoch, alebo na rodičáku. Však z prídavku na dieťa mamička nekúpi ani len 1x plienky + 1x mlieko. No a vyžiť z rodičáku ak náhodou manžel zarobí menej peňazí, už vôbec nehovoriac o mamičkách, ktoré sú samy, je naozaj nemožné.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

jankasm Pozri príspevok
Plne súhlasím.
Hlavne že teraz, s odstupom času zistili, že príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa by sa zišiel aj ostatným mamičkám, nie len prvorodičkám. A čo my, tie ktoré už svoje druhé a napr. aj tretie dieťatko odrodili po schválení príspevku pre prvorodičky, zostali sme ukrátené. Z 11000,- ho teraz zvýšili na cca. 20000,-. OK nech zvyšujú, korunky sa mamičkám zídu, ale nech zvýšia niečo aj pre nás, ostatné mamičky, napr. na prídavkoch, alebo na rodičáku. Však z prídavku na dieťa mamička nekúpi ani len 1x plienky + 1x mlieko. No a vyžiť z rodičáku ak náhodou manžel zarobí menej peňazí, už vôbec nehovoriac o mamičkách, ktoré sú samy, je naozaj nemožné.
Presne tak, len smolu majú, keď sa narodia pred koncom roka.
Novorodenci si možno prilepšia


Na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa vo výške 20 440 Sk by mali mať od začiatku budúceho roka nárok aj tí rodičia, ktorým sa narodí druhé a tretie dieťa. Spolu s príspevkom pri narodení každého dieťaťa v sume 4 560 Sk by tak mali dostať 25-tisíc aj druhorodičky a treťorodičky za podmienky, že sa dieťa dožije aspoň 28 dní. Vyplýva to z návrhu novely zákona o príspevku pri narodení dieťaťa, ktorý predložilo ministerstvo práce do pripomienkového konania.
Zdroj.:

http://www.hnonline.sk/ekonomika/c1-...ozno-prilepsia
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

VladoaKatka Pozri príspevok
Presne tak, len smolu majú, keď sa narodia pred koncom roka.
Novorodenci si možno prilepšia


Na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa vo výške 20 440 Sk by mali mať od začiatku budúceho roka nárok aj tí rodičia, ktorým sa narodí druhé a tretie dieťa. Spolu s príspevkom pri narodení každého dieťaťa v sume 4 560 Sk by tak mali dostať 25-tisíc aj druhorodičky a treťorodičky za podmienky, že sa dieťa dožije aspoň 28 dní. Vyplýva to z návrhu novely zákona o príspevku pri narodení dieťaťa, ktorý predložilo ministerstvo práce do pripomienkového konania.
Zdroj.:

http://www.hnonline.sk/ekonomika/c1-...ozno-prilepsia
bohužial po každej zmene zákona má niekto smolu, zákony vo väčšine nemajú retrospektívnu účinnosť.
0 0
veqa veqa

veqa je offline (nepripojený) veqa

dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či po materskej (prvých 6 mesicov) je rodičovský príspevok nemenný, či sa nedá nejako zvýšiť, nejakým poistením alebo tak.... vďaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veqa Pozri príspevok
dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či po materskej (prvých 6 mesicov) je rodičovský príspevok nemenný, či sa nedá nejako zvýšiť, nejakým poistením alebo tak.... vďaka
Nie, nedá.
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

Tak ja sa napriklad tesim aj na to septembrove zvysenie - 200,- Sk nas celkom vytrhne z biedy... Niekedy ani neviem, ci sa tie zvysovania robia s dobrym umyslom, alebo aby nastvali ludi.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

silviamb Pozri príspevok
Tak ja sa napriklad tesim aj na to septembrove zvysenie - 200,- Sk nas celkom vytrhne z biedy... Niekedy ani neviem, ci sa tie zvysovania robia s dobrym umyslom, alebo aby nastvali ludi.
B je správne ale možno v zmysle hesla keď neprší nech aspoň kvapká
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

veqa Pozri príspevok
dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či po materskej (prvých 6 mesicov) je rodičovský príspevok nemenný, či sa nedá nejako zvýšiť, nejakým poistením alebo tak.... vďaka
Rodičovský príspevok - nie je nemocenská dávka, ktorá je závislá od odvodoch na nemocenské poistenie, - ale je to štátna sociálna dávka, ktorá je zákonom stanovená vždy na určité obdobie a nemá to súvis s nemocenským poistením.

Tu je jeho výška od 1.9.2008
http://www.porada.sk/789705-post6.html
0 0
hanma hanma

hanma je offline (nepripojený) hanma

pripajam sa do tejto debaty, ktorej tema ma dost hneva. Niezeby som nepriala druhorodickam a tretorodickam pridavok k prispevok, ale bohuzial mna toto zvysenie uz po druhy krat obislo. Prve dietatko mam v 8/05 a schvaleny pridavok k prispevku pri prvom dietati bol od 1/06 no a teraz mam termin buduci mesiac a pri druhom dietati pridavok bude platit az od 1/09. Obe tehotentva som prelezala na rizikovom a tiez tie prijmy neboli bohvieake, takze peniaze na vybavicku by sa nam zisli. Ale asi tazko s tym urobim nieco ja...... Radsej by sa naozaj mali vo vlade zamysliet nad zvysenim rodicovskeho prispevku. Ta suma je naozaj smiesna!!
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

No sa mi zdá, že na zvýšenie rodičovského príspevku od 1.1.2009 sa tešíme asi zbytočne. Dokonca nám chcú zobrať aj to, čo nám schválili pred cca. 2 rokmi, a to, že môžeme pracovať a zároveň poberať rodičovský príspevok ak dieťa nedáme do štátom dotovaného zariadenia. Najprv schvália jedno, vraj aby mamičkám prilepšili, a o chvíľu schvália druhé, čím nám zase len a len pohoršia. To už naozaj nemá chybu.

http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_id=590314
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

uvidíme, ja som čítala v nemenovanom denníku, že náš minister financií odkazuje ministerke práce, že to by odrádzalo mamičky od pracovnej činnosti a že by mali mať aj popri vykonávaní pracovnej činnosti nárok na 100 % rodičovského príspevku
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
hanma Pozri príspevok
pripajam sa do tejto debaty, ktorej tema ma dost hneva. Niezeby som nepriala druhorodickam a tretorodickam pridavok k prispevok, ale bohuzial mna toto zvysenie uz po druhy krat obislo. Prve dietatko mam v 8/05 a schvaleny pridavok k prispevku pri prvom dietati bol od 1/06 no a teraz mam termin buduci mesiac a pri druhom dietati pridavok bude platit az od 1/09. Obe tehotentva som prelezala na rizikovom a tiez tie prijmy neboli bohvieake, takze peniaze na vybavicku by sa nam zisli. Ale asi tazko s tym urobim nieco ja...... Radsej by sa naozaj mali vo vlade zamysliet nad zvysenim rodicovskeho prispevku. Ta suma je naozaj smiesna!!
Som na tom podobne... a čo takto urobiť petíciu, podľa mňa by bolo správne, že nám ženám, čo sme rodili tento rok, by mali tú sumu vyplatiť dodatočne a hotovo!
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Vraj mamičky majú uprednostniť rodičovskú starostlivosť pred kariérou. Ale potom majú málo skúsenosti a ja neviem, čo ešte, ak sa chcú vrátiť do práce....Je to na zaplakanie: http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1162737 prečo ten vianočný príspevok nedostanú napr. aj mamičky na rodičovskom príspevku alebo na materskej?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať