Zavrieť

Porady

Faktúry na prelome rokov

Poraďáci moji, prosím Vás o pomoc pri vyriešení môjho problému. Dňa 17.10. došla proforma faktúra za tovar z CZ vo výške 250 eur, ktorá bola uhradená 11.11.2013. No tovar došiel až 16.1. a taktiež aj celková faktúra, z ktorej bola záloha 250 eur odrátaných. Viem, že o zálohových faktúrach sa neúčtuje. Ale na základe čoho zaúčtujem úhradu z 11.11.?
Podľa mňa mali z CZ poslať originál fa k prijatej platbe. No nepošlú, nakoľko si tú platbu odrátali z faktúry vystavenej 16.1. Ako to mám vyriešiť? Ďakujem pekne.

P.S. Ešte dobre, že Vás mám.
cacka Aké účto? JU alebo PU?
mondes JU
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Budeš účtovať na základe bankového výpisu z 11.11.2013 v peňažnom denníku VOZD-zásoby. K tomu si prilož zálohovú FA.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem, to som si myslela aj ja. Ale ide o to, že je to tovar z CZ. AKo, alebo kedy samozdaním? Alebo ak nemám ostrú faktúru samozdanenie vôbec neriešim? Ale pripomínam, že v ostrej faktúre zo dňa 16.1.2014 je tá čiastka odpočítaná, teda opäť samozdaním len ten zvyšok.
    mondes Prosím Vás, ako mám postupovať v mojom prípade, čo sa DPH týka? Ďakujem.
    mondes Nikto neporadí???
    mondes Prosííím Vás, o pomoc pri vyriešení môjho problému.
    cacka Pozri v tejto téme - v prílohe z finančnej správy, posledný odsek na strane 7:

    http://www.porada.sk/t232471-samozda...ome-rokov.html
      zbaliť

    Kucenko je offline (nepripojený) Kucenko

    Kucenko
    Zrejme faktúra je zložitejšia, pretože píšeš že 250 eur bolo odrátaných. Takže tam musí figurovať aj suma s 250 eurami. Teda túto sumu dáš do nákladov. Ak tam výpočet DPH zo sumy 250 eur nie je a si štvrťročný platca DPH tak s kalkuluješ aj zálohovú platbu. Úhrada sa zúčtuje s odrátanými eurami.

    Faktúry na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.