Zavrieť

Porady

Príplatky

Dobrý deň obraciam sa na Vás s prosbou ešte raz nakoľko v mojom prípade nastali zmeny, nebudem sa vracať k predchadzjucej zmluve, ale momentálne by som potrebovala poradiť na aké príplatky mám nárok, keď mám v pracovnej zmlune uvedenú nepretržitú prevádzku/pracujem na smeny -denne, nočné aj počas víkendov/,úväzok 37,5 hod. týždenne a tarifnú mzdu. Zaujíma ma či mám nárok na príplatky za víkendy a sviatok - lebo mzdárka mi tvrdí,že všetky príplatky sú zahrnuté vtarifnej mzde. Tiež by som potrebovala vediet na koľko stravných lístkov a v akej hodnote mám nárok / jedna smena trvá 11,25 hod/. Ďakujem za každý príspevok
Silvia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    silvia.horska
    Dobrý deň obraciam sa na Vás s prosbou ešte raz nakoľko v mojom prípade nastali zmeny, nebudem sa vracať k predchadzjucej zmluve, ale momentálne by som potrebovala poradiť na aké príplatky mám nárok, keď mám v pracovnej zmlune uvedenú nepretržitú prevádzku/pracujem na smeny -denne, nočné aj počas víkendov/,úväzok 37,5 hod. týždenne a tarifnú mzdu. Zaujíma ma či mám nárok na príplatky za víkendy a sviatok - lebo mzdárka mi tvrdí,že všetky príplatky sú zahrnuté vtarifnej mzde. Tiež by som potrebovala vediet na koľko stravných lístkov a v akej hodnote mám nárok / jedna smena trvá 11,25 hod/. Ďakujem za každý príspevok
    Silvia
    Neviem, čo máš dohodnuté v pracovnej zmluve, ale podľa Zákonníka práce v zmysle § 121 - mzdu za prácu nadčas až ju budeš mať
    nariadenú, § 122 mzda za náhradu mzdy vo sviatok a § 123 mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu až budeš pracovať v noci.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Pokiaľ ide o stravné lístky, ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, môže zamestnávateľ poskytnúť ďalšie teplé hlavné jedlo, a teda aj ďalší stravný lístok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.