Zavrieť

Porady

KROS - No ja som z toho úplný jeleň :/

Dobrý deň, prechádzam po dvoch rokoch z paušálnych výdavkov na jednoduché účtovníctvo. Kúpil som si Kros-Alfa JÚ no a som úplne v koncoch. Všetko som si prednastavil, v tom by problém nebol, no ale neviem zaúčtovať banku. Doteraz som sledoval v banke len príjem a ZP a SP no a teraz keď musím účtovať všetko, tak som z toho bankového výpisu vážne jeleň Pomôže mi niekto prosím vás?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    moja reakcia na celé:

    minule som si chcel opraviť auto, otvorím kapotu a bol som z toho jeleň......

    resumé : dal som to opraviť odborníkovi

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Z čoho konkrétne ste jeleň?Napíšte .......ale to bude tým, že neovládate zrejme JU .Inak v ALFE je to hračka, veľmi dobre sa v nej účtuje .
    Zita5 Pozri príspevok
    Z čoho konkrétne ste jeleň?Napíšte .......ale to bude tým, že neovládate zrejme JU .Inak v ALFE je to hračka, veľmi dobre sa v nej účtuje .
    Ak to nbeevadí a môžem, budem radšej tykať Vystihla ste to úplne presne, neovládam JÚ, ale všetko sa dá naučiť no len mne to naviac kazí fakt že neviem čítať z bankového výpisu.
    Ale kým sa tu začnem rozpisovať, potrebujem potvrdiť že treba z BV naozaj zaúčtovať každu, ale naozaj každú položku. Ano, je to tak?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ked je to riadny podikateľský účet - tak áno, samozrejme, každú položku treba zaúčtovať.
    a ak máš kúpený SW, tak KROS ponúka aj školenia, nezaškodilo by ho absolvovať.
    KEJKA Pozri príspevok
    ked je to riadny podikateľský účet - tak áno, samozrejme, každú položku treba zaúčtovať.
    a ak máš kúpený SW, tak KROS ponúka aj školenia, nezaškodilo by ho absolvovať.
    Na to sa chystám neskôr, teraz mi to časovo nevychádza. A je to riadny podnikateľský účet V tom bankovom výpise sú mi niektoré položky (väčšinou tie lopatisticky vypísane) úplne jasné, ale potom tam mám napríklad: 3/4 DDATM112C - konš. symbol 4559 a sumu napr. - 200 a z toho som fakt neni dvakrát múdry, neviem čo s tým.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Matthew_yogi Pozri príspevok
    Na to sa chystám neskôr, teraz mi to časovo nevychádza. A je to riadny podnikateľský účet V tom bankovom výpise sú mi niektoré položky (väčšinou tie lopatisticky vypísane) úplne jasné, ale potom tam mám napríklad: 3/4 DDATM112C - konš. symbol 4559 a sumu napr. - 200 a z toho som fakt neni dvakrát múdry, neviem čo s tým.
    výber hotovosti z bankového účtu platobnou kartou.
    Účtuješ v pokladni ako príjem (priebežné položky) a na bežnom účte ako výdaj(priebežné položky)

    Ak nemáš čas isť na školenie (vstupné školenie je bezplatné), objednaj si uživatelskú príručku účt.SW ALFA

    http://www.kros.sk/32265
    veronikasad Pozri príspevok
    výber hotovosti z bankového účtu platobnou kartou.
    Účtuješ v pokladni ako príjem (priebežné položky) a na bežnom účte ako výdaj(priebežné položky)

    Ak nemáš čas isť na školenie (vstupné školenie je bezplatné), objednaj si uživatelskú príručku účt.SW ALFA

    http://www.kros.sk/32265
    Uff, tak toto mi strašne pomohlo, ďakujem veľmi pekne, Veronika Ináč práve som pozeral tie konštantné symboly a už som si uložil aj ich kompletný zoznam, tak dúfam že to teraz už pôjde rozbehnúť

    Moja vďaka všetkým a pekný deň

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    práve na začiatku potrebuješ školenie, resp. odlož účtovanie, až po školení.
    Alebo si najdi účtovníčku.
    ale ak máš problém s čítaním bankových položiek, to nie je vec KROSu-na druhej strane.
    napr.
    3/4 DDATM112C - konš. symbol 4559 a sumu napr. - 200
    to ani ja neviem resp. si myslím, že by to mohol byť výber z bankomatu
    ATM sa zvykne označovať ako bankomat.
    To však zasa predpokladá, že pri výbere z ATM si necháš vytlačiť potvrdenku, lebo -200 EUR znamená, že to odišlo z účtu a to ty musíš vedieť, prečo.
    ked si budeš pri každom narábaní z účtu odkladať relevantné doklady, nebudeš mať problém s identifikáciou pohybov.
    KEJKA Pozri príspevok
    práve na začiatku potrebuješ školenie, resp. odlož účtovanie, až po školení.
    Alebo si najdi účtovníčku.
    ale ak máš problém s čítaním bankových položiek, to nie je vec KROSu-na druhej strane.
    napr.
    3/4 DDATM112C - konš. symbol 4559 a sumu napr. - 200
    to ani ja neviem resp. si myslím, že by to mohol byť výber z bankomatu
    ATM sa zvykne označovať ako bankomat.
    To však zasa predpokladá, že pri výbere z ATM si necháš vytlačiť potvrdenku, lebo -200 EUR znamená, že to odišlo z účtu a to ty musíš vedieť, prečo.
    ked si budeš pri každom narábaní z účtu odkladať relevantné doklady, nebudeš mať problém s identifikáciou pohybov.
    Ďakujem za odpoveď Kejka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.