Zavrieť

Porady

stravné lístky a kolky v JÚ

Ahojte poraďáci,
prosím, skontrolujte ma, či účtujem správne v JÚ, nie som plátca DPH.:
nakúpila som v hotovosti stravné poukážky za 98,- Sk/ks v počte 60 ks a celú sumu vrátane sprostred. odmeny zaúčtujem ako pokladňa - výdavok-prevádzková réžia. Taktiež som zakúpila 1 kolok ktorý som aj hneď použila a zaúčtujem to rovnako -- pokladňa - výdavok - prevádzková réžia. Pri stravných lístkoch som ich nemala zaradiť do cenín?
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    alenka57 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    prosím, skontrolujte ma, či účtujem správne v JÚ, nie som plátca DPH.:
    nakúpila som v hotovosti stravné poukážky za 98,- Sk/ks v počte 60 ks a celú sumu vrátane sprostred. odmeny zaúčtujem ako pokladňa - výdavok-prevádzková réžia. Taktiež som zakúpila 1 kolok ktorý som aj hneď použila a zaúčtujem to rovnako -- pokladňa - výdavok - prevádzková réžia. Pri stravných lístkoch som ich nemala zaradiť do cenín?
    Ďakujem za rady.
    Stravné lístky sú pre zamestnanca alebo SZCO? Avšak ani v jednom prípade by som ich neúčtoval priamo do PR, ale najskôr ako VNZD (okrem provízie) a následne podľa dní do VOZD pri dodržaní predpisov týkajúcich sa SZCO resp. zamestnancov.
    Kolok je v poriadku.

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Stravné lístky pre SZČO, alebo zamestnancov? Ak nakupuješ lístky pre SZČO dopredu /spätne sa nemôžu/, tak do cenín a podľa počtu odpracovaných dní dáš mesačne do výdavkov. Ak nakúpiš pre zamestnancov tiež väčší počet lístkov, tak isto do cenín /čiže výdaj neovplyvň. ZD/ a podľa odpracovaných dní /minim. 4 hod. denne/ do výdavkov 55% z 89,- Sk + príspevok zo soc. fondu. Kolok - správne.

    halúzka je offline (nepripojený) halúzka

    rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac halúzka
    Nákup strav.tiketov v JU

    príklad :
    60 ks po 98 = 5.880
    provízia: bez dane 200,- Sk
    DPH 38,- Sk
    -----------------------------
    Spolu 6.118,- Sk

    postup:
    platca DPH
    1) 200,- ....... VoZD..prev.réžia
    38,- .........VnZD..DPH
    2) 55% z 5.880.....VoZD
    45% z 5.880.....VnZD

    45% ...zaúčtuj potom ako pohľadávku voči zamestnancov a príjem je PnZD

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ekopo Pozri príspevok
    Stravné lístky sú pre zamestnanca alebo SZCO? Avšak ani v jednom prípade by som ich neúčtoval priamo do PR, ale najskôr ako VNZD (okrem provízie) a následne podľa dní do VOZD pri dodržaní predpisov týkajúcich sa SZCO resp. zamestnancov.
    Kolok je v poriadku.
    Kolky účtujem ako VNZD(+evidencia cenín). Až ich použitie účtujem ako VOZD.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Marína Pozri príspevok
    Kolky účtujem ako VNZD(+evidencia cenín). Až ich použitie účtujem ako VOZD.
    Ja ich účtujem priamo ako VOZD ak sú ihned použité, tak ako sa písalo v zadaní. Ono je to v JU všetko také jednoduché. Napr. zakúpené pero tiež nemusí byť hned použité a je pritom účtované do VOZD.

    alenka57 je offline (nepripojený) alenka57

    alenka57
    Ďakujem, ale ako mám dať z cenín stravné lístky 20ks do VOZD - do prev. réžie?
    cez interné doklady? Účtujem v Pohode, poraďte mi, prosím.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ekopo Pozri príspevok
    Ja ich účtujem priamo ako VOZD ak sú ihned použité, tak ako sa písalo v zadaní. Ono je to v JU všetko také jednoduché. Napr. zakúpené pero tiež nemusí byť hned použité a je pritom účtované do VOZD.
    V takom prípade aj ja. Mám však časté nákupy za 10000-20000 Sk, kvôli neskorším vkladom do KN, preto to tak riešim. Už som to riešila aj tak, že v uzávierkových operáciach som upravila základ dane s priloženým zoznamom vkladov a samotnými vkladmi do KN. Rozdiel z PD medzi VNZD a VOZD mi musí sedieť na zostatok evidencie cenín.

    stravné lístky a kolky v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.