Zavrieť

Porady

SRO s jednym zamestnancom - mozem pouzit sukromny ucet?

Ahojte,

zakladam sro, kt. bude mat 1-2 zamestnancov. Musim si zakladat aj podnikatelsky ucet? Ake su vyhody ak si ho zalozim? V sucasnosti uz mam nejaky stary normalny ucet v Mbank, ktory nejaky ten rok nepouzivam a ak to nie je potrebne nexce sa mi zakladat este dalsi podnikatelsky, pouzival by som ten stary z Mbank. Viem, ze podnikatelsky treba aj nahlasovat. Ak na podnikanie (cisto len na podnikanie - nic sukromne) budem pouzivat obycajny ucet musim nahlasit aj ten?

Dakujem !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sro musí mať svoj vlastný účet. Jeho zriadenie a používanie je potrebné oznámiť DÚ.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Majiteľ súkromného účtu je úplne iná osoba, ako osoba, ktorá by ten účet používala. To môžem poskytnúť tej s.r.o. aj moje číslo účtu, veď už viem, čo by som aj s tými peniazmi robila. Ľudia zobuďte sa, veď to, že máte nejaký podiel v nejakej spoločnosti, neznamená, že jej môžete kradnúť majetok.

    SRO s jednym zamestnancom - mozem pouzit sukromny ucet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.