Zavrieť

Porady

Veniec na pohreb

Zdravim vas,
chcem sa spytat, zomrel jeden kolega, ktory nam na dohodu vypomahal v sklade pri narazovitych robotach ako boli inventury, predvianocne obdobie, kedy sme mali napor roboty a riesili sme to formou dohod.

Firma mu kupila veniec na hrob. Je mozne si uplatnit v tomto pripade DPH?
A je to uznany naklad ak dotycny pracoval len sezonne?
Dakujem
Usporiadat
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Nemám s tým skúsenosti, ale ja by som si DPH neuplatnila a ani by som si nákup venca nedala do nákladov. Soc. fond tiež na to nemôžeš čerpať, lebo z jeho mzdy sa netvoril soc. fond.

Ale to je len môj názor. Možno, že ešte niekto odpovie.
0 0
Krajčovičová Krajčovičová

Krajčovičová je offline (nepripojený) Krajčovičová

Povrdzujem Yvvetin názor,
celý náklad vrátane DPH zaúčtovať ako nedaňový výdavok.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Dakujem vam pekne za odpovede.
Pomohli ste mi.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Kúpili sme veniec na pohreb kolegovej matky. Chcela by som doklad naúčtovať na účet 528 a kolegovi nebudem nič zdaňovať. Je to OK?
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Myslím, že by si to mala zdaniť. Čo v tomto prípade to nie je absolútne vhodné a slušné.
Radšej by som to dala na 513 a ako nedaňový náklad.
Ale možno sa mýlim.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
To nezdanenie by som zdôvodnila, že veniec nebol pre neho a ani oň nežiadal.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
mlyn16
Kúpili sme veniec na pohreb kolegovej matky. Chcela by som doklad naúčtovať na účet 528 a kolegovi nebudem nič zdaňovať. Je to OK?
Je ... podľa môjho názoru neprijíma kolega žiadne naturálne plnenie. Vy tam zastupujete firmu a nie kolegu a teda doporučujem iný účet, nie 528. Doporučujem preto, lebo to nerobíte v záujme sociálnej politiky, ale ako firma a teda skôr 548AE - nedaňový náklad. Zároveň tým "odvetiete pozornosť" od personálnych výdavkov, čo je podľa môjho názoru v tomto konkrétnom prípade správne.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Ďakujem, použijem účet 548 daňovo neuznanú analytiku.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Dobrý deň, zakúpili sme veniec na pohreb bývalému zamestnancovi, nevšimla som si to a odpočítala som dph. čo s tým aby som nemusela podávať oprvané DP k DPH?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna81 Pozri príspevok
Dobrý deň, zakúpili sme veniec na pohreb bývalému zamestnancovi, nevšimla som si to a odpočítala som dph. čo s tým aby som nemusela podávať oprvané DP k DPH?
A kam si zaúčtovala samotný veniec? Ak si uplatnila neoprávnene odpočet, musíš podať DDP.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

modliť sa k Pánu Bohu, aby ste najbližších 5 rokov nemali daňovú kontrolu :-)))))
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

veniec na 548 nedaňový
jedná sa o malú sumu, iná možnosť ako podať DDP alebo modliť sa k bohu nieje?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna81 Pozri príspevok
veniec na 548 nedaňový
jedná sa o malú sumu, iná možnosť ako podať DDP alebo modliť sa k bohu nieje?
A akú by si mala na mysli? Odpočítali ste si viac, ako ste mali nárok. Tú iná možnosť nie je.
A k tej 548- nie je to prevádzkový náklad, ale dali ste ho na nedaňový, takže môže byť. Skôr by bolo vhodné na 501 alebo 513 ak už ste to dávali z firemných peňazí, čo nie je zvykom.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Anna81 - pokiaľ nechceš podávať DDP, tak iná možnosť nie je.
DPH sa opravuje IBA dodatočným daňovým priznaním..., náklady s prižmúrením oka môžeš opraviť hocikedy v rámci účtovného roka...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

anna81 Pozri príspevok
Dobrý deň, zakúpili sme veniec na pohreb bývalému zamestnancovi, nevšimla som si to a odpočítala som dph. čo s tým aby som nemusela podávať oprvané DP k DPH?
veď aj daňová kontrola musí niečo nájsť
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_ Pozri príspevok
veď aj daňová kontrola musí niečo nájsť
inak, ja svoju radu myslím smrteľne vážne.

zažila som kontrolu, keď naozaj nebolo čo vytknúť. Ale aj daňový úradník je len človek a musí vykazovať, že svoju prácu robí "dobre", t.j. že má nálezy. Je to blbé, ale je to tak. Tak sme nakoniec po dlhej úvahe "stratili" jeden malý doklad z pokladne. Snaď na 10 alebo 20€. Bol zápis, tuším aj malý dorub, všetky strany boli spokojné. A po skončení daňovej kontroly sa daný doklad zázrakom našiel. A tak do DP už išlo zase učtovníctvo tak, ako treba...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

S tým niečo nájsť, ja zas nemyslím až tak smrteľne vážne. Mala som kontrolu na dph a nič sme nemuseli strácať ani napriek tomu, že všetko bolo v poriadku.
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Tweety Pozri príspevok
A akú by si mala na mysli? Odpočítali ste si viac, ako ste mali nárok. Tú iná možnosť nie je.
A k tej 548- nie je to prevádzkový náklad, ale dali ste ho na nedaňový, takže môže byť. Skôr by bolo vhodné na 501 alebo 513 ak už ste to dávali z firemných peňazí, čo nie je zvykom.
Ja dávam vence na 513 a zatiaľ bolo všetko v poriadku aj pri daňových kontrolách. Zas ich nie je až tak veľa, ale niekedy sa stane, že zamestnanci sa poskladajú a chcú si ho odniesť sami a za s.r.o. ide tiež. Je to individuálne.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kolega /maličký živnostník/ mal asi pred 7 rokmi daňovú kontrolu vo svojej predajni.
Vo dverách hneď po príchode sa ho opýtali či je ochotný zaplatiť 4 000 sk pokutu, alebo že budú hľadať kým niečo nenájdu a pokuta bude vyššia, hádajte čo si vybral...
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nandrolon Pozri príspevok
Kolega /maličký živnostník/ mal asi pred 7 rokmi daňovú kontrolu vo svojej predajni.
Vo dverách hneď po príchode sa ho opýtali či je ochotný zaplatiť 4 000 sk pokutu, alebo že budú hľadať kým niečo nenájdu a pokuta bude vyššia, hádajte čo si vybral...
No, možno mal na rováši toho aj za 20000.-, tak to bola pre neho vlastne výhra. ALe účto sa nemá viesť tak, aky som mal na pokuty a na plnenie vrecák úradníkov. Apropó, ak bol čistý, prečo nepodal trestné oznámenie na kontrolu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať