Zavrieť

Porady

Problém s vývozom komunálneho odpadu kvôli prerasteným stromom

Zdravím,

mame takýto problém. Firma s ktorou ma obec zmluvu na vývoz odpadu nám prestala vyvážať odpad od domu pretože sa tam majú problém dostať s autom, kvôli prerasteným stromom ponad prístupovú cestu. Auto by si takto očuchali. Dostali sme len písomné oznámenie do schránky. Problém je v tom, že tieto stromy ja orezať nemôžem pretože nie sú moje ale vyrastajú z pozemku, ktorý patrí susede - dôchodkyni a s ňou nie je o tomto žiadna reč, kedže naša ulica sa začal budovať len pred pár rokmi a tieto stromy tam ona mala od nepamäti. Čo teda robiť? Aj keby jej obec prikázala stromy orezať, ona to určite neurobí a nám nebudú vyvážať odpad ešte veľmi dlho. Pravdepodobne budeme musieť nosiť kontajner na odpad pár stoviek metrov na inú ulicu a dohodnúť sa so smetiarmi aby brali odtiaľ.

Vďaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Je oveľa jednoduchšie riešenie.
    Kontajner dať na určené miesto (určí obec v súčinnosti so smetiarmi) a vy by ste nosili odpad vo vreckách (vreciach, taškách - na názve nezáleží) ku kontajneru.

    ...a že to funguje, tak na to vezmem jed......lebo u nás v obci to tak nie jeden robí - musí.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Vyrastajú z pozemku nad iný pozemok, takže pôjdu dole aj bez súhlasu susedy. Písomná výzva a ak nezariadi nápravu ona, vyhrážka, že tak spravia iní a na jej náklady.

    Problém s vývozom komunálneho odpadu kvôli prerasteným stromom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.