Zavrieť

Porady

zaplatená záloha a nedodaný tovar

Ahojte, prosím o pomoc pri mojom probléme:

sme s.r.o. Q. platca DPH, dňa 4.7.2011 sme uhradili zálohovú faktúru 10 % z ceny tovaru. Na faktúre je vyčíslená aj DPH, ale je tam uvedené, že zálohová faktúra nie je daňový doklad a vyčíslenie DPH je iba informatívne. To mi je jasné, ale: dodávateľ nevystavil daňový doklad k uhradenej zálohe a ani nedôjde k dodávke tovaru, bola zrušená a zálohu požadujeme vrátiť späť.
Teraz neviem, čo s DPH: mám požadovať daňový doklad k zálohe a uplatniť DPH alebo nechať celú zálohu na účte 314 a čakať kým nám ju vrátia, čo neviem kedy bude, nakoľko prestali komunikovať.
Ďakujem pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzi8 Pozri príspevok
    Ahojte, prosím o pomoc pri mojom probléme:

    sme s.r.o. Q. platca DPH, dňa 4.7.2011 sme uhradili zálohovú faktúru 10 % z ceny tovaru. Na faktúre je vyčíslená aj DPH, ale je tam uvedené, že zálohová faktúra nie je daňový doklad a vyčíslenie DPH je iba informatívne. To mi je jasné, ale: dodávateľ nevystavil daňový doklad k uhradenej zálohe a ani nedôjde k dodávke tovaru, bola zrušená a zálohu požadujeme vrátiť späť.
    Teraz neviem, čo s DPH: mám požadovať daňový doklad k zálohe a uplatniť DPH alebo nechať celú zálohu na účte 314 a čakať kým nám ju vrátia, čo neviem kedy bude, nakoľko prestali komunikovať.
    Ďakujem pekne za odpovede.
    Ak dodávka nebude uskutočnená, treba žiadať vrátiť zálohu späť.

    zuzi8 je offline (nepripojený) zuzi8

    zuzi8
    Žiadali sme niekoľkokrát, ale nekomunikujú, už sme to postúpili právnikovi. Ale čo s tou DPH?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzi8 Pozri príspevok
    Žiadali sme niekoľkokrát, ale nekomunikujú, už sme to postúpili právnikovi. Ale čo s tou DPH?
    Kedže nemáte doklad k zaplatenej platbe, nemôžete si ani uplatniť nárok na odpočet dph.

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Máme podobný problém:
    Zaplatili sme zálohu na tovar 2012, mám daňový doklad na zálohu.
    Tovar bol dodaný v menšom objeme, ako bola záloha zaplatená.
    Zbytok tovaru nedodajú, a zálohu nám zatiaľ nevrátili a nereagujú na výzvy.
    Ako postupovať?
    1) šéf chce, aby som im vyčíslila penále, ale na základe čoho? Len zálohovej daňovej faktúry?
    2) a chce, aby som to pripravila pre právnika - aké doklady?
    Máme jednoduché účtovníctvo.

    zuzi8 je offline (nepripojený) zuzi8

    zuzi8
    Nám už zálohovú platbu vrátili aj s úrokmi a všetkými poplatkami Podarilo sa nám to cez právnika. Tomu treba dať kópie všetkých dokladov, ktoré sa zálohy a dodania (nedodania) tovaru týkajú. Niekedy stačí, keď dlžníkovi napíše právnik a hneď inak reaguje. Veľa šťastia

    zuzi8 je offline (nepripojený) zuzi8

    zuzi8
    právnik spracoval podľa na našich podkladov (objednávka, zál.faktúra, výpis o úhrade) podanie na súd s vyčíslením požadovanej sumy, trovy práv.zastúpenia a súd vydal platobný rozkaz, kde bol aj poplatok súdu s tým, že odporca je povinný všetko uhradiť navrhovateľovi - nám. dokonca sme ho museli postrašiť aj exekúciou, lebo sa zatajoval a nepreberal poštu, ale nakoniec všetko uhradil....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.