Zavrieť

Porady

Registračná pokladnica euro 2000 t alpha

Zdravim Vas. Nevedela som kam tuto temu zaradit, tak som to hodila sem.

Vo firme mame registracku euro 2000 t alpha, kupili sme ju v roku 2004, v 2009 bola certifikovana na euro. chcem sa spytat, ci nahodou neviete, ci sa cez tuto pokladnicu daju robit uhrady pohladavok (podla toho noveho zakona). ide mi o to, ze ci budeme musiet od pondelka evidovat uhrady cez ERP. Z elcomu nemam odozvu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    krusa je offline (nepripojený) krusa

    krusa
    no hlavne ide o to či je certifikovaná podľa zákona o registračných pokladniciach ktorý začína platiť od marca 2009 alebo podľa vyhlášky o spôsobe vedenia evidencie cez registračnú pokladnicu. Osobne sa domnievam, že ti ju ešte certifikovali podľa vyhlášky. Ak by tomu tak bolo, potom je na daňovom subjekte, aby si vybral či bude postupovať podľa vyhlášky alebo podľa nového zákona o RP. Vyhláška totiž dáva možnosť neevidovania úhrady pohľadávok pre tie subjekty ktoré ešte majú pokladnice certifikované podľa vyhlášky o RP do konca roka 2010.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    diky, takze ak na tom certifikate nie je spomenuty ten novy zakon z roku 2008, ale iba vyhlaska 55/1994 tak to netreba zacat evidovat od marca?

    bornik je offline (nepripojený) bornik

    bornik
    netreba, nakoľko bežíte podľa vyhlasky 55/1994. Mate čas do 1.1.2011 si tuto pokladnicu dať upraviť, aby vyhovovala zákonu 289/2008. Pohladávky budete evidovat cez ERP až po úprave.

    m.lujza je offline (nepripojený) m.lujza

    účtovník - živnostník pre podnikateľov a obchodné spoločnosti ...viac m.lujza
    Ja som sa nedávno tiež informovala ohľadom tohoto problému u predajcu, tu je na podporu vašich odpovedí aj citácia z jeho odpovede:

    Ďakujeme za Vašu otázku ohľam našej pokladnice Euro-200T a fiskálneho zákona. Vami zakúpená pokladnica je síce predpripravená na nový fiskálny zákon (má implementovanú fiskálnu matičnú dosku) ale podľa nového fiskálneho zákona ešte nie je certifikovaná. Certifikát, ktorý máte k tejto našej pokladnici, vydalo EVPU Nová Dubnica a je v súlade s vyhláškou MF č. 55/1994 a v súlade so zákonom o zavedení meny euro. Podľa fiskálneho zákona začne EVPU Nová Dubnica certifikovať pokladnice najskôr až od 1. marca 2009 (osobne si myslím, že aj neskôr, pretože mešká z ministerstva vykonávací predpis, podľa ktorého má postupovať EVPU).

    Registračná pokladnica euro 2000 t alpha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.