Zavrieť

Porady

Dovolanie na najvyssi sud.

Ahoj poradaci. Vie mi niekto povedat, kolkokrat mozno podat dovolanie na najvyssi sud v tej istej veci? Dovolanie odporcu smerujrice proti rozhodnutiu, proti ktoremu je tento opravny prostriedok nepripustny a bolomu teda zamietnute. Vdaka.
5 komentárov     zbaliť
misoft Asi len 1x. Rozhodnutie NS je konečné. Tam už neexistujú odvolania. Jedine dovolanie a aj to len raz. Potom už len Strassbourg.....
Laurinkai Myslim aj ja ze len jedenkrat, pretoz to by islo do nekonecna. A v tom rozhodnuti je uvedene, ze opravny prostriedok proti tomuto rozhodnutiu nie je pripustny. Neviem, co ma za pravnika, ze mu vyrobil take dovolanie.
misoft Dovolania predsa dáva prokurátor, ak sa mu niečo v procesnom úkone nevidí....a vracia sa to potom späť na súd, kde to začalo. Ale dovolanie na NS sa dá dať len raz a keď ten aj po dovolaní (prvom) rozhodne) je to definitívne a %dalšie dovolanie bude zamietnuté. Ja mám taký dojem, že ten jeho právnik potrebuje zvýšiť svoje ego a navýšiť palmáre....
AmmiS Žiaden právnik by nenapísal dovolanie tam, kde už nie je prípustné... (za tú hanbu by mu to nestálo).
misoft AmmiS - Dobrý právnik! Ale rýchlokvasený pravnyk - ten hej - pretože si to klientovi naúčtuje....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dovolanie na najvyssi sud.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.