Zavrieť

Porady

Aký elektrický kondenzačný kotol + radiatory?

Ahojte, prosím poraďte mi aký kondenzačný kotol mam použiť na vykurovanie novostavby, keď chcem mať radiátory? Stavba je v štádiu plánovania a realizácii projektu, tak neviem ešte aké tepelne straty tam budú, RD bude mat 120 m2 a samozrejme zapletený. Podlahovku nechcem, bude tam aj krb. Plyn tam nieje, tak vykurovanie bude len elektrinou a dokurovanie kachľami alebo krbovou vložkou. Viem, že všetko závisí od tepelných strát, len jediný problém mám s rozhodnutím ake kúrenie použijem, aby nebolo moc ekonomicky náročné. S NT tarifou nebude problém. Ďakujem za akokoľvek rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    elektrický kondenzačný? To je čo akože? Nevieš aké budú straty... Tak odporúčam zabezpečiť čo najnižšie - bez ohľadu na spôsob kúrenia. Elektrokotol je možné použiť ako na podlahovku, tak aj na radiátory, to je úplne jedno, len sa nastaví iná teplota alebo ekvitermická krivka. Ja mám Protherm RAJA 9K a som spokojný.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    zdenulko1 Pozri príspevok
    sorry zle som sa vyjadril, nie kondenzačný ale akumulačný.
    Tak akumulačný chápem ešte menej

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    zdenulko1 Pozri príspevok
    To je podľa mňa akumulačná nádrž s elektrošpirálou a nejakou riadiacou jednotkou. Elektrokotol bez prídavného mena je malý závesný kotol, ktorý ohrieva vodu priamo.

    Aký elektrický kondenzačný kotol + radiatory?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.