Zavrieť

Porady

Komín pre kondenzačný kotol

Ahojte poraďáci.

Iba jedna vec... Kondenzačný kotol má už svoj komín takú dvojplášťovu rúru... Je treba vyviesť komín nad strechu to je jasné, kedysi sa to dalo aj bokom cez múr. Ale ide mi o inú vec... Stačí ten dvojplašťový originál komín, alebo to treba strčit do normálneho murovaného komínu /Leier, Schiedel/ ?

Jedná sa mi potom o kolaudáciu, či nebudú problémy. Lebo akosi ma domotali murári. Tak teda ako to je ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Majky11 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.

    Iba jedna vec... Kondenzačný kotol má už svoj komín takú dvojplášťovu rúru... Je treba vyviesť komín nad strechu to je jasné, kedysi sa to dalo aj bokom cez múr. Ale ide mi o inú vec... Stačí ten dvojplašťový originál komín, alebo to treba strčit do normálneho murovaného komínu /Leier, Schiedel/ ?

    Jedná sa mi potom o kolaudáciu, či nebudú problémy. Lebo akosi ma domotali murári. Tak teda ako to je ?
    Pokial ja viem tak stačí tá rúra , netreba to strčiť do murovaného komína

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Staci rura, napr. http://www.brilon.sk/sk/kominove-sady

    Ale odporucam cez strechu, nie cez mur.

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    Stačí len tá rúra. Pri kolaudácii sme predložili k takémuto typu "komína" len prehlásenie či certifikát o zhode, ktoré bolo priložené ku kotlu.

    vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

    vladoziak
    Je to suose potrubie priemer je 60/100 mm alebo 80/125 mm,podla typu kotla a dlzka je podla vyrobcu kotla,takze sa treba informovat podla typu a netreba zabudnut,ze kazde koleno skracuje maximalnu dlzku o nejaku cast ale vsetky informacie by mali byt sucastou balenia kotla a ten co ho bude zapajat by to mal vediet,ved bude na to davat razitko.A cez stenu je turbo vyvod zakazany pri novostavbach,musi ist nad strechu
    Leo Nardo A je predpisane kolko ta rura musi ist nad strechu?musi presahovat hreben strechy?

    Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

    Luky89
    TomasHC Pozri príspevok
    Staci rura, napr. http://www.brilon.sk/sk/kominove-sady

    Ale odporucam cez strechu, nie cez mur.
    Pokiaľ viem vývod cez múr na fasádu je u novostavieb zakázaný zákonom.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Luky89 Pozri príspevok
    Pokiaľ viem vývod cez múr na fasádu je u novostavieb zakázaný zákonom.
    Je to mozne, ale hlavne to dost zle vyzera, a zvykne aj vlhnut stena hned vedla...

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Aky priemer a názov ma ten komín-rúra /dnes mi to hovorili ,ale skleróza/ čo nasáva vzduch a vypúšťa spaliny? aby som vedel aký kastlik vynechať v deke. Vraj može mať max 8m.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    pivko Pozri príspevok
    Aky priemer a názov ma ten komín-rúra /dnes mi to hovorili ,ale skleróza/ čo nasáva vzduch a vypúšťa spaliny? aby som vedel aký kastlik vynechať v deke. Vraj može mať max 8m.
    Turbo?

    Komín pre kondenzačný kotol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.