Zavrieť

Porady

Ukončenie účt. roka 2012 v JU

Ahojte, keďže prvýkrát idem oficiálne uzatvárať rok v JU, tak som si dovolila otvoriť túto tému, aby som na niečo nezabudla. Čo všetko musím urobiť na konci roka? Aké účtovné kroky? Viem, že:
- cez ID zaúčtovať odpis auta
- preúčtovať z VNZD do VOZD DPH zaplatenú v zahraničí (ak neprekročila určitý limit)
- urobiť inventarizáciu pokladne
-urobiť inventarizáciu majetku a záväzkov


..... prosím Vás, na čo ešte nemám zabudnúť? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Napr. takto(viď priložené súbory).
    Nemôžeš, musíš podať dodatočné daňové priznanie za r. 2010 a uhradiť rozdiel dane.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    Lubaba, Tamila, ego.mc, beatam, Mária Mojžišová, Andyke, jeso, Aljok, Danielle369
    9

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    No ja doplním zo svojich...tvorba SF, preúčtovanie 20% PHM.... odpis starých pohľadávok. Možno sa niekomu zíde...

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Nezabudnúť na hlásenie výplaty fyzickým osobám do 31.3.2013.
    Rasťo74 Vieš mi to vysvetliť aké je to hlásenie trošku mi to popíš, je toho tolko že človek nevie čo a ako treba posielať. Veľľmi pekne dakujem.

    LuciaV86 je offline (nepripojený) LuciaV86

    LuciaV86
    Nezabudni inventarizovať pokladnu 4xročne, urobiť si inventúrne súpisy / k jendotlivým druhom inv. majetku - HIM, NIM, Hotovost, Banka, Pohladavky, zavazky, ceniny atd/ a z toho potom sumárny inv.zápis - čo je podkladom pre vypracovanie Výkazov MaZ

    yvica je offline (nepripojený) yvica

    yvica
    ako by mal vyzerať inventúrny súpis v banke, pohľ. a záv. nestačí ak vytlačím neuhradené prijaté a vystavené faktúry???
    prosím vás potrebujem poradiť mám doklad príjmový o úhrade v r. 2010 - úhrada faktúry môžem zaúčtovať ako príjem v r. 2012?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    yvica Pozri príspevok
    ako by mal vyzerať inventúrny súpis v banke, pohľ. a záv. nestačí ak vytlačím neuhradené prijaté a vystavené faktúry???
    prosím vás potrebujem poradiť mám doklad príjmový o úhrade v r. 2010 - úhrada faktúry môžem zaúčtovať ako príjem v r. 2012?
    ale keď budeš podávať DDP nesmieš meniť kolónku príjmy a výdavky...
    DDP sa robí cez r. 41 a 42 DP typ B

    yvica je offline (nepripojený) yvica

    yvica
    ale v postupoch účtovania myslím, je písané, že ak je doklad prijatý oneskorene, zaúčtuje sa v tom období, v ktorom sa chyba zistila, takže nemôžem to zaúčtovať do 2012? je to suma 420 eur, faktúra bola evidovaná v 2010 a teraz sa zrazu našiel doklad o úhrade.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ahojte, prosím Vás, čo aké ešte musím urobiť operácie, ak chcem ukončiť rok v JU?
    - skontrolovala som priebežné položky
    - preúčtovala som zahraničnú DPH do VOZD (neprevýšila povolenú sumu tej ktorej krajiny)
    - preúčtovala som rozdiel odpočítanej DPH a koeficientovanej
    - zaevidovala som k 31.12.2012 záväzok - DzMV 2012
    - keďže je SZČO v strate, tak daň z príjmu nemusím evidovať do záväzkov

    .... zabudla som na niečo podstatné? Vďaka.

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Prosím Vás v postupoch účtovania JU sa píše, že v uzávierkových operáciach sa účtuje
    (4) Rozdiel medzi pomerne odpočítanou daňou z pridanej hodnoty39) v jednotlivých zdaňovacích obdobiach a pomerne odpočítanou daňou z pridanej hodnoty40) vypočítanou po skončení účtovného obdobia sa účtuje v rámci uzávierkových účtovných operácií podľa

    a) § 4 ods. 6 písm. e) piateho bodu, ak ide o zvýšenie daňovej povinnosti,
    b) § 4 ods. 6 písm. d) tretieho bodu, ak ide o zníženie daňovej povinnosti.
    najprv som myslela, ze sa ma to netyka, ale nie je to vlastne odpočítanie výsledku danoveho priznania k DPH (sme kvartálni platci)? Ak ano tak potom to vôbec nechápem, mohli by ste mi to prosim vysvetlit? Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.