Zavrieť

Porady

Termín 15.5.2006

Týka sa termín 15.5.2006 nejako aj živnostníkov, alebo stačí keď podám
ročne zúčtovanie zdravotného poistenia do 30.6.2006. Švagor bol aj zamestnanec a potom 4 mesiace živnostník a ešte aj zmenil od 1.1.2006
zdravotnú poisťovňu. A kamoška bola bola dobrovolne nezamestnaná a tak isto mala už od septembra živnosť. Takže riadny guláš. Poradí mi niekto aspoň v niečom? Všetkým ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    lienka3
    Týka sa termín 15.5.2006 nejako aj živnostníkov, alebo stačí keď podám
    ročne zúčtovanie zdravotného poistenia do 30.6.2006. Švagor bol aj zamestnanec a potom 4 mesiace živnostník a ešte aj zmenil od 1.1.2006
    zdravotnú poisťovňu. A kamoška bola bola dobrovolne nezamestnaná a tak isto mala už od septembra živnosť. Takže riadny guláš. Poradí mi niekto aspoň v niečom? Všetkým ďakujem

    stačí do 30.06.2006 podať RZP-
    15.5.2006 sa týka len zamestnancov, že do tohto dátumu si musia požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZP.
    švagor si musí podať tlačivo S/ listy SA- zo zamestnania a plus SB zo živnosti
    kamoška tlačivo B

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    lienka3
    Týka sa termín 15.5.2006 nejako aj živnostníkov, alebo stačí keď podám
    ročne zúčtovanie zdravotného poistenia do 30.6.2006. Švagor bol aj zamestnanec a potom 4 mesiace živnostník a ešte aj zmenil od 1.1.2006
    zdravotnú poisťovňu. A kamoška bola bola dobrovolne nezamestnaná a tak isto mala už od septembra živnosť. Takže riadny guláš. Poradí mi niekto aspoň v niečom? Všetkým ďakujem
    do 15.5.2006 žiada zamestnanec zamestnávateľa o vykonanie zúčtovania. Živnostníkov sa tento termín netýka,pretože si robia zúčtovanie sami a tu je dôležitý termín 30.6.2006.
    A v čom chceš konkrétne poradiť s tým švagrom a kamoškou?

    lienka3 je offline (nepripojený) lienka3

    živnostník lienka3
    Dík moc , ja som si to aj myslela, ale tlač dokáže ľudí riadne deformovať a potom sú v panike. Ja len snáď, že ak platil za kamošku časť roka štát stačí uvádzať výšku platby alebo sa tam dáva len platba zo živnosti. Priznám sa, že si musím tieto tlačivá pozrieť. A ešte ako je to zo švagrom, žiada o ročné zúčtovanie -predpokladám poisťovňu, v ktorej bol minulý rok?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    . A ešte ako je to zo švagrom, žiada o ročné zúčtovanie -predpokladám poisťovňu, v ktorej bol minulý rok?[/QUOTE]


    švagor si spraví v starej poisťovni ročné zúčtovanie a potom to nahlási v tej novej poisťovni.

    lienka3 je offline (nepripojený) lienka3

    živnostník lienka3
    Myslím, že je to tak .Požiadá starú a nahlási to novej. Čo mi má priniesť od svojho zamestnávateľa, je na to nejaké špecialne potvrdenie koľko mu s platu odvádzali?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    a taktiež si hore na tmavomodrej lište klikni na
    PoradaBlog-odborné články a nájdeš tam aj tlačivá

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.