Zavrieť

Porady

Konatel a zmluva o vykone funkcie

Chcem sa spytat, ci zakon vyzaduje, aby bola s konatelom podpisana bud mandatna zmluva alebo zmluva o vykone funkcie konatela. Podla par. 66 OZ mi nie je jasne, ci tato povinnost tam je. Zaujima ma, ake pravne dosledky moze mat stav, kedy konatel nema podpisanu ani jednu z tychto dvoch zmluv.

Dalsou otazkou je, aky dopad ma skutocnost, ze neexistuje podpisovy vzor konatela.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RobSzel je offline (nepripojený) RobSzel

    RobSzel
    Na svoju otazku nedostavam ziadnu odpoved. Skusim sa spytat trochu inac:

    Moze is konatel vyplacat akekolvek peniaze z firmy, ci uz odmenu konatela alebo cestovne naklady, ked nie je podpisana mandatna zmluva ani zmluva o vykone funkcie konatela?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    RobSzel Pozri príspevok
    Na svoju otazku nedostavam ziadnu odpoved. Skusim sa spytat trochu inac:

    Moze is konatel vyplacat akekolvek peniaze z firmy, ci uz odmenu konatela alebo cestovne naklady, ked nie je podpisana mandatna zmluva ani zmluva o vykone funkcie konatela?
    No "akékoľvek" nie, ale napr. náhradu za používanie súkromného mot.vozidla áno. Funkcia konateľa vzniká dňom zápisu do obchodného registra a to vymenovaním, teda nie je potrebná zmluva na výkon funkcie. V spoločenskej zmluve by malo byť uvedené na aké úkony má konateľ právo bez súhlasu valného zhromaždenia - aspoň si myslím.

    RobSzel je offline (nepripojený) RobSzel

    RobSzel
    Podla spolocenskej zmluvy ma konatel nasledujuce prava:

    pracovnopravne zalezitosti
    uzatvaranie zmluv
    disponovanie prostriedkami na ucte

    Mam vsak dojem, ze on ako konatel nemoze uzavriet zmluvu saom so sebou a taka zmluva musi byt odsuhlasena valnym zhromazdenim.

    Ide mi o to, ci si moze legalne vyplacat akekolvek peniaze alebo mu musime odhlasovat vo valnom zhromazdeni zmluvu o vykone funkcie. Zanedlho mame valne zhromazdenie, uvazujem, ci tento bod dat do programu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    RobSzel Pozri príspevok
    Podla spolocenskej zmluvy ma konatel nasledujuce prava:

    pracovnopravne zalezitosti
    uzatvaranie zmluv
    disponovanie prostriedkami na ucte

    Mam vsak dojem, ze on ako konatel nemoze uzavriet zmluvu saom so sebou a taka zmluva musi byt odsuhlasena valnym zhromazdenim. Ak tá zmluva bude napr. na vykonávanie funkcie obchodného riaditeľa, tak ako konateľ môže sám so sebou to podpísať. Ja som tiež konateľom v sro a podpísal som sám so sebou prac.zmluvu na výkon hlavného účtovníka spoločnosti (bolo to jednoduchšie lebo som aj majiteľom).

    Ide mi o to, ci si moze legalne vyplacat akekolvek peniaze alebo mu musime odhlasovat vo valnom zhromazdeni zmluvu o vykone funkcie. Zanedlho mame valne zhromazdenie, uvazujem, ci tento bod dat do programu.
    Akékoľvek nie, musí to podložiť s vierohodným dokladom, ktorý preukazuje účel vyplatenia.

    RobSzel je offline (nepripojený) RobSzel

    RobSzel
    smith Pozri príspevok
    Akékoľvek nie, musí to podložiť s vierohodným dokladom, ktorý preukazuje účel vyplatenia.
    Obavam sa, ze cestovne prikazy si moze generovat podla svojej lubovole.

    Potreboval by som najst nejaky sposob, ako dosiahnut podpisanie zmluvy o vykone funkcie konatela. Chcel by som tam dostat klauzuly, ktore by ho zaviazali podrobne reportovat svoje aktivity ako aj nakladanie s financnymi prostriedkami. Kvoli hlaseniam, ktore som od neho chcel, sme sa dostali do konfliktu a nakoniec presiel do uplne opacneho extremu - uplne ma odizoloval od akychkovlek informacii.

    Najlepsie riesenie by bolo odvolanie konatela, ale na to nemam k dispozicii potrebny pocet hlasov vo VZ.
    Naposledy upravil RobSzel : 21.04.07 at 17:27

    Konatel a zmluva o vykone funkcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.