Zavrieť

Porady

Pracujem v anglicku. Mozem si zalozit e-shop (+zivnost) na SVK?

Dorby den,
pracujem v anglicku. Mozem si popritom zalozit e-shop + zivnost na Slovensku a prevadzkovat ho zo zahranicia? tovar by bol skladovany a rozosielany zo SVK adresy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ...mam skoro rovnaku otazku. Pracujem v DE. Na SVK chcem otvorit zivnost na online shop. O co v nom pojde... to je jasne z mojho nick-u Moja predstava...

    Tovar od nemeckeho dodavatela mi pride postou na moju adresu v DE (tu by som, ak je to potrebne zriadil nejaky prechodny sklad). -ide o kable atd. takze nepotrebujm ziadnu higienu, ci?
    Najdem si zakaznika... vystavim mu fakturu (v nemeckom jazyku - s adresou odosielatela - Medzisklad s nemeckou adresou). Tovar mu na vlastne naklady dorucim k dveram. Na fakture bude stat, ze platba bude uskutocnena vkladom na nemcky ucet - ten bude zaregistrovany na Slovenskom DU a budem im dokladat vypisy.

    Moze nieco taket fungovat? Myslim legalne, do 100 000 €, kym nezacnu nemci pytat odomna dan. Kym sa dostanem do tej sumy, tak poriesim kamenny obchod v nemecku na nemecku zivnost.

    Dakujem pekne za odpovede.

    Pracujem v anglicku. Mozem si zalozit e-shop (+zivnost) na SVK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.