Zavrieť

Porady

prezimovanie sadeníc jahôd

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako môžem prezimovať sadenice jahôd mimo pôdu resp. záhradu. Upresním - na jeseň chceme vyhodiť staré jahody, do pôdy zapracovať kompost a nechať ho uležať do jari a až potom vysádzať nové jahody. Sadenice jahôd resp. poplazy máme z terajších jahôd, ale neviem ako ich mám cez zimu uskladniť, aby pri výsadbe zakorenili (minimálne aby prežili zimu mimo pôdy). Ďakujem za všetky nápady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najlepie by bolo nechat ich na terajsom mieste a na jar presadit.

    Pocula som, ze sa mozu nechat aj v pohari s vodou/namocene iba korene/,odlozene na chladnom mieste. Ale nemam odskusane,pouzivam 1. moznost
    go850 bohužiaľ ich nemôžem nechať na pôvodnom mieste, lebo aj to sa ide pokopať a aj tam ide kompost. Nemám inú možnosť, len ich dať zo zeme von.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nové sadenice by nemali ísť na staré miesto jahôd. Inak odporúčam naštudovať si pojem frigo sadenice.
    Anežob Nové sadeničky treba presadiť na iné miesto. Je najvyšší čas, aby sa stihli zakoreniť a dobre prezimovali. Tvoj problém by som riešila tak, že by som ich nasadila husto vedľa seba ,niekde kde by prezimovali na malej hriadke v pôde a na jar by som ich presadila na nové miesto. Pravidlo pre jahody : na to isté miesto sadíme až po troch a štyroch rokoch.
    go850 nevedela som o tomto pravidle. Ďakujem za rady, Myslím, že som nakoniec našla miesto, kde umiestniť nové sadenice. Ešte raz vďaka všetkým.

    prezimovanie sadeníc jahôd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.