Zavrieť

Porady

Davka v nezamestnanosti po rodicovskej dovolenke

Prosim poradte mi. 5.2.2019 mi konci RD.V praci chcem dat vypoved ale vypocitali mi 27.5 dna dovolenky. Prosim poradte mi z coho mi budu vypocitavat davku a co spravit z dovolenkou? Vycerpat 1 den alebo vsetku dovolenku? Chcela by som co najvyssiu davku v nezamestnanosti.
Naposledy upravil ivka70 : 20.11.18 at 07:57 Dôvod: preklep v nazve
11 komentárov     zbaliť
veronikasad Mala si pocas rodicovskej dovolenky prijem?
Nena21 Nie mala som len prerusenie pokial manzel poberal matersku a v tom obdobi som bola nahlasena ako matka starajuca sa o dieta do 6 rokov bez prispevku
ivka70 vies sa dohodnut so zamestnavatelom na skonceni PP napr. 6.2.2019 s tym, ze by si tento den ceprala dovolenku po RD alebo sa nedohodnes a musis dat vypoved ty?
Nena21 Podľa mňa sa bude s nimi dať dohodnúť ale ak by sa dalo tak by som si chcela vycerpat vsetku dovolenku len sa bojim aby mi to neznizilo podporu....
ivka70 aku mas mzdu?
Nena21 Ja som na rodicaku.
Mila123 akú by si mala mzdu keby si pracovala na tom istom mieste ako si išla na MD a RD?
ivka70 pripadne poslednu mzdu v zmluve ci mzdovom vymere ....
Nena21 Ja som na rodicaku momentalne ci myslis mzdu pred nastupom?
Nena21 No keby som nastupila tak neviem lebo sa to menilo pocas mojej rd ale pred som zarabala bolo cca 450 € v cisto lebo mi sme to mali aj s podielu Moo
ivka70 Skor je potrebne udat mzdu v hrubom zo zmluvy ... lebo na cerpanie dovolenky sa bude pocitat pravdepodobny vymeriavaci zaklad.
450 v cistom ale nie je vysoka mzda, aby pri cerpani 27 dni dovolenky vysla vyssia podpora ako cca. 280 eur mesacne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Necerpaj vsetku dovolenku, poziadaj o skoncenie pracovného pomeru dohodou nasledujúci pracovný den po skonceni rodičovskej dovolenky a tento den cerpaj dovolenku. Zbytok dovolenky ti zamestnavstel preplati v poslednej vyplate.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nena21 A potom mi vyjde aspon nejaka vyssia podpora?
    ivka70 potom ano, na 99,99% najvyssia mozna
    Nena21 Dakujem krasne a keby som si vycerpala viac dni uz by mi to znizilo?
    Mila123 áno, je to možné
    veronikasad Aku mzdu si mala pred materskou dovolenkou?
    Nena21 V hrubom ci v cistom?
    ivka70 Skor je potrebne udat mzdu v hrubom zo zmluvy ... lebo na cerpanie dovolenky sa bude pocitat pravdepodobny vymeriavaci zaklad.
    450 v cistom ale nie je vysoka mzda, aby pri cerpani 27 dni dovolenky vysla vyssia podpora ako cca. 280 eur mesacne.
      zbaliť
    ivka70 20.11.18 01:12 odstránil(a) z Porady

    Davka v nezamestnanosti po rodicovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.