Zavrieť

Porady

Aké mi hrozí riziko, keď som nenastúpil na rezervované ubytovanie v súvislosti so storno poplatkami?

Mal som rezervovane ubytovanie v zahranici. Vzajomnou doverou sme sa dohodli ze za rezervaciu nezaplatim ziadne zalohove platby. Islo teda len o rezervaciu na zaklade mailu bez rezervacnych poplatkov. Zo zdravotnych dovodou, ktore prisli len jeden den pred nastupom, som na ubytovanie nenastupil. Oznamil som storno rezervacie hned ako som mohol, jeden den pred nastupom. Podla pravidiel storno poplatkov, ktore ma ubytovacie zariadenie v pravidlach, by som mal zaplati 100%. Majitel tuto platbu odomna pozaduje. Chcel by som sa opytat, ci nema niekto skusenost s podobnymi pripadmi. Hrozi mi zo strany majitela riesenie cestou sudu prip. naslednej exekucie alebo podobne? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ja v tom problém nevidím. Zaplatíš normálne to, čo si povinný zaplatiť ako storno platbu (ústna dohoda je tiež platná) Dohodu nepopieraš. Alebo ste sa dohodli aj na neplatnosti podmienok vo veci storno poplatkov?

    Prečo to spájaš s tým, že ti majiteľ spravil na základe DôVERY ústupok a nepýtal zálohovú platbu? Využil si ho raz, chceš ho využiť ešte druhý-krát? To je teda fakt dôvod na DôVERU...

    Mimochodom, ty sa chceš s niekým, kto ti DôVERUJE, súdiť? Niečo ako česť, dodržanie slova - to sa už nenosí?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nemusíš vôbec zaplatiť, veď načo? Však ten, kto ti dôveroval, si už nejako poradí.

    Nemyslím si, že sa bude s tebou súdiť - ak je zo zahraničia. Stálo by ho to viac, než tvoj stornopoplatok. Je to len na tvojom svedomí, či mu to zaplatíš alebo nie. Morálny aj právny nárok na to má. skúsil si sa s ním dohodnúť na nejakom kompromise - napr. na 50% stornopoplatku?

    Dúfam, že na budúci rok už nebudeš u neho rezervovať ubytovanie...
    lujza.j U dotycneho panu ubytko pre SK uz len na zalohu...

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nerob hanbu.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    lujza.j, BXLmiami, arizona, jslancik
    Nevhodné (2)
    2

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak si podpisal zmluvu, tak si suhlasil s obchodnymi podmienkami, musis to zaplatit. Ak okrem emailu nemas ziadnu zmluvu- nemusis platit, ale o charaktere pomlcim.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    mmch, ked hovoríš o zdravotných problémoch - nie je v storno podmienkach niečo o tom, že ak máš lekársky potvrdený dôvod, tak storno poplatky sú nižšie, nie 100%?

    Alebo tvoje zdravotné problémy neboli až tak veľmi závažné?
    lujza.j Mozno asi tak ako pises v poslednej vete...

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    No, vieš čo Ti hrozí ??? Minimálne odsúdenie nás všetkých za Tvoje správanie a veľké "ĎAKUJEM" od všetkých, ktorí sa budú chcieť z SK ubytovať v danom zariadení.........ak bude majiteľ napriek rezervačným poplatkom /ktoré bude odteraz určite požadovať/, vôbec ochotný ešte niekedy nejakého Slováka ubytovať !

    ..prepáč, ale toto sa mi zdá iba čisto hlúpe ŠPEKULANSTVO....
    Naposledy upravil evuš : 25.07.14 at 14:01

    Aké mi hrozí riziko, keď som nenastúpil na rezervované ubytovanie v súvislosti so storno poplatkami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.