Zavrieť

Porady

Zaradenie schodiskovej plošiny a zdvíhacej stoličky

Ahojte poradí mi nejaká dobrá duša? ako zaradiť schodiskovú plošinu a zdvíhaciu stoličku?Zaujíma ma všetko.Od prijatia transferu až po odpis.Chcem si to upresniť sú tam aj kapitálové výdavky a aj bežné výdavky.Môžem to účtovať ako TZ budovy?Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    indira je offline (nepripojený) indira

    indira
    Ak by ste to chceli zaradiť ako TZ budovy, podmienkou je napr. schvaľovací proces v stavebnom konaní, vrátane kolaudačného rozhodnutia podľa stavebnoprávnej dokumentácie. Zaráža ma, ak ste organizáciou verejnej správy, nie je dovolené obstarávať dlhodobý majetok z bežných výdavkov. Kombinácia výdavkov je vlastne porušením rozpočtovej disciplíny. Teda tento DM by mal byť kompletne obstaraný z KV - transferov, v sume nad 1700 Eur. Treba tiež prihliadať (okrem posúdenia či ide o súčasť alebo technické zariadenie budovy podľa projektovej stavebnej dokumentácie, podľa KS) aj na skutočnosť, či z užívania tohto majetku budete mať ako organizácia aj nejaké príjmy (v tomto prípade by sa účtovalo podľa môjho názoru ako o 022 SaHV a SúHV, zaradenie KP CPA a podľa toho odpisová skupina a počet rokov odpisovania). Chýba veľa doplňujúcich informácii o spôsobe obstarania majetku, sumy obstarania ...

    Zaradenie schodiskovej plošiny a zdvíhacej stoličky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.